Z radioodbiornikiem do czasów PRL-u

W piątek, 10 lutego w Muzeum Historycznym w Przasnyszu odbył się wernisaż wystawy „Radiofonia PRL-u” ze zbiorów Janusza Motyki. Wykład „Ojra ech i Do roboty czyli lekka muza socrealizmu” poprowadził Łukasz Motyka.

 

Muzeum Historyczne w Przasnyszu zaprosiło mieszkańców miasta oraz powiatu przasnyskiego do wzięcia udziału w wernisażu wystawy „Radiofonia PRL-u” ze zbiorów Janusza Motyki. Była to ciekawa podróż w czasie. Wśród eksponatów zaprezentowanych przez Janusza Motykę można było obejrzeć stare radia, które przez lata zbierał kolekcjoner.

– W naszym muzeum przenieśliśmy się w czasie za sprawą pana Janusza Motyki i jego kolekcji starych radioodbiorników z czasów PRL-u. Kolekcjoner podkreślał, że oryginalne radioodbiorniki niekiedy udało mu się kupić w sklepach z meblami używanymi, a początkowe hobby przerodziło się w pasję. Niektóre z odbiorników pochodzą z czasów międzywojennych, większość jednak z okresu PRL-u, produkcji polskiej i radzieckiej – relacjonuje spotkanie przasnyskie muzeum.

 

Podczas wernisażu wykład pt. „Ojra ech i Do roboty czyli lekka muza socrealizmu”  wygłosi Łukasz Motyka, wykładowca ze Szkoły Muzycznej I st. w Przasnyszu. Podczas jego trwania uczestnicy wernisażu mogli usłyszeć przeboje z okresu Polski Ludowej.

 

 

j.b.

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments