Z Przasnysza wyruszyła VII Pielgrzymka Rowerowa na Jasną Górę

Rowerowi pielgrzymi z powiatu przasnyskiego w sobotę, 19 sierpnia na Jasną Górę wyruszyli już po raz siódmy. Ich wyjazd poprzedziła poranna msza św. w kościele farnym w Przasnyszu.

 

VII Przasnyska Pielgrzymka Rowerowa na Jasną Górę wyruszyła 19 sierpnia, tradycyjnie po mszy świętej w intencji pielgrzymów w kościele farnym w Przasnyszu.

– Podczas homilii ksiądz prał. dr Andrzej Maciejewski zadał Pielgrzymom pytanie – komu chcą służyć? ,,Czy chcecie służyć swoim bożkom, swoim słabościom czy też Panu?,,. Upraszał, abyśmy nie bali się służyć Panu. Podczas posługi Bogu byli jak dziecko szczerzy i prawdziwi, bez zakładania maski – relacjonuje Jarosław Włodarczyk, jeden z uczestników pielgrzymki.

Wyprawa potrwa do 25 sierpnia. Dziennie pielgrzymi będą musieli pokonać od 60 do 80 kilometrów. Za nimi już pierwsze odcinki trasy.

– To była piękna pielgrzymkowa niedziela. Pokonaliśmy około 60 km, z Czerwińska nad Wisłą, przez Niepokalanów do Guzowa. Uczestniczyliśmy w mszy świętej w kaplicy św. Maksymiliana Marii Kolbego w Niepokalanowie. Dzień zakończyliśmy spotkaniem integracyjnym oraz modlitwą różańcową i apelem jasnogórskim Bogu niech będą dzięki – relacjonują uczestnicy.

 

 

j.b.

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
ever
ever
1 miesiąc temu

Jazda na rowerze przynosi same korzyści, zarówno dla ciała jak i dla duszy,…