Z posesji skradziono auto. Wartość pojazdu to 200 tys. zł

Do kradzieży doszło w nocy z 31 marca na 1 kwietnia w Smrocku Dworze (powiat makowski). Z posesji zniknął pojazd marki Jeep Grand Cherokee.

 

Samochód został skradziony w nocy z 31.03 na 1.04 w Smrocku Dworze.

– Pojazd marki Jeep Grand Cherokee stał zaparkowany na posesji. Został skradziony z piątku na sobotę. Samochód jest czarny, rok produkcji 2019, wartość pojazdu to około 200 tys. zł – informuje podkom. Monika Winnik, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Makowie Mazowieckim.

Liczba skradzionych aut systematycznie spada. W ubiegłym roku skradziono ich 6157 – to jest o 13,3 proc. mniej samochodów niż w roku 2021 (wówczas było to 7.098 pojazdów). Jak oceniają analitycy, liczba kradzieży ustabilizowała się „na bardzo niskim poziomie”.

 

Warto przypomnieć, że jeszcze dekadę temu z polskich ulic znikało rocznie ponad 50 tys. samochodów. Rekordowa liczba kradzieży samochodów miała miejsce w 1999 roku. Wtedy z polskich zniknęło prawie 85 tys. samochodów.

Dziś złodzieje najchętniej rozglądają się za samochodami w województwie mazowieckim, gdzie dokonano kradzieży aż 40 proc. wszystkich pojazdów. Ich łupem padają dość często pojazdy nowe – „super” zabezpieczone nowoczesnymi systemami. Policja przypomina, że choć żadne z dotychczasowych mechanicznych czy elektronicznych zabezpieczeń nie gwarantuje nam pełnego bezpieczeństwa, to nawet najprostszy „gadżet” potrafi odstraszyć ewentualnego chętnego na cudzą własność.

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Arkadiusz
Arkadiusz
1 rok temu

Ja kradną, trzeba wszystkiego pilnować

Samuel
Samuel
1 rok temu

Dla czego nie podadzą rejestracji 🤣

Marta
Marta
1 rok temu
Reply to  Samuel

Bo „dlaczego” pisze się razem, matołku <lol>