Z oszustw na portalu OLX uczynił sobie źródło dochodu. Arkadiuszowi P. grozi kara nawet 12 lat pozbawienia wolności

Prokuratura Rejonowa w Ostrołęce nadzoruje śledztwo przeciwko Arkadiuszowi P., podejrzanemu o popełnienie 19 oszustw za pośrednictwem portalu OLX na szkodę wielu osób z terenu całego kraju oraz uczynienia sobie z popełniania przestępstw stałego źródła dochodu.

 

– Jak ustalono w toku śledztwa w okresie od 10 maja do 7 września 2021r. podejrzany umieszczał ogłoszenia na portalu OLX. Ogłoszenia były wystawiane na fikcyjnych dane i dotyczyły sprzedaży kart graficznych różnych producentów. Arkadiusz P. podawał pokrzywdzonym numery rachunków bankowych, na które przekazywali środki finansowe w kwotach od 15zł do 420zł. Arkadiusz P. nie posiadał w sprzedaży oferowanych kart graficznych i nie zamierzał wywiązywać się z realizacji transakcji, czyli przesłania zakupionego sprzętu – informuje Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce.

 

Przesłuchany w charakterze podejrzanego Arkadiusz P. przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów i złożył lakoniczne wyjaśnienia, w których zaprzeczył, by wyłudzone środki pieniężne stanowiły jego stałe źródło dochodu.

– W dniu 24 marca 2022r. Sąd Rejonowy w Ostrołęce podzielił argumentację Prokuratury i zastosował wobec podejrzanego Arkadiusza P. środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy – czytamy.

Za zarzucane Arkadiuszowi P. przestępstwa oszustwa połączone z uczynienia sobie z popełniania przestępstw stałego źródła dochodu grozi kara nawet 12 lat pozbawienia wolności oraz obowiązek naprawienia szkody wyrządzonej pokrzywdzonym.

 

ren

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments