Z ostatniej chwili: Starostwo proponuje Miastu remont przasnyskiego MDK-u i umiejscowienie tam Kina 3D!

Na trwających w tej chwili w przasnyskim starostwie konsultacjach społecznych w sprawie budowy kina 3D w Przasnyszu starosta Zenon Szczepankowski zaproponował Miastu Przasnysz pomoc w remoncie Miejskiego Domu Kultury w Przasnyszu oraz umiejscowienie tam profesjonalnego kina 3D! 

 

Kino 3D w przasnyskim MDK-u

Wszyscy z niecierpliwością czekamy na powstanie kina w Przasnyszu. Według pierwotnych planów zarząd powiatu przasnyskiego chciał je zbudować przy hali znajdującej się na ul. Sadowej 5 w Przasnyszu. Miało ono współistnieć razem z salą koncertową. Dziś, 19 marca 2018r. starosta Zenon Szczepankowski wyszedł z inną propozycją. Zaproponował on władzom Przasnysza umiejscowienie kina w budynku przasnyskiego MDK-u. Plan jest naprawdę ciekawy, gdyż w grę wchodzi również całkowity remont Miejskiego Domu Kultury w Przasnyszu.

Starosta powiedział, że jest to miejsce dużo lepiej ulokowane, niż wcześniej wspomniana hala i z pewnością łatwiej dostępne dla młodzieży szkolnej. W związku z tym nie widział by problemu, aby środki na budowę kina ulokować w starą salę kinową MDK-u.

Nici z remontu bez Miasta Przasnysz

Do realizacji pomysłu potrzebna jest natomiast zgoda i chęć współpracy burmistrza Przasnysza Waldemara Trochimiuka oraz Rady Miasta, gdyż przasnyski MDK podlega pod samorząd miejski. Powiat natomiast może „tylko” wspomóc zapoczątkowane przez Miasto działania. Miejmy nadzieję, że oba samorządy zakopią „topór wojenny” i zrobią to na czym zależy chyba wszystkim mieszkańcom Przasnysza – piękne i nowoczesne kino 3D oraz wyremontowany MDK!

O rozwoju sytuacji będziemy informować Państwa na bieżąco.

red.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments