„Śmieci” na wniosek burmistrza wykreślone z porządku obrad

W programie sesji Rady Miejskiej w Przasnyszu znalazło się podjęcie uchwały w sprawie wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia stawki takiej opłaty. Burmistrz zgłosił wniosek formalny o wykreślenie tego punktu z harmonogramu dzisiejszego posiedzenia.

 

Po wczorajszym posiedzeniu komisji stałych Rady Miejskiej w Przasnyszu, podczas którego radni dyskutowali nad możliwością powiązania stawek opłat za śmieci ze zużyciem wody, burmistrz zadecydował o przełożeniu głosowania na inny termin, a radni na tę propozycję przystali.

Radni nie mają bowiem przekonania zarówno co do metody ustalenia opłat, jak i do wysokości stawki, która zgodnie z propozycją burmistrza miałaby wynieść 12,00 zł za metr sześcienny.

 

Wprowadzeniu nowej metody, jako niesprawiedliwej sprzeciwił się niezależny radny Jan Ćwiek, wiceprzewodniczący Arkadiusz Chmielik (PPP) miał uwagi odnośnie wysokości stawki, która po uszczelnieniu systemu powinna spaść. Wątpliwości wobec proponowanego kształtu uchwały zgłaszał także przewodniczący Wojciech Długokęcki (PiS).

Radni sygnalizowali, że jest to decyzja na tyle trudna, że potrzebują więcej czasu na zastanowienie oraz szerszych danych na temat systemu gospodarowania odpadami w Przasnyszu, który w tej chwili notuje deficyt w wysokości około 1,5 mln zł. Burmistrz musiał się więc liczyć z ryzykiem, że projekt uchwały zostanie przez radnych odrzucony.

Głosowanie, za sprawą wniosku formalnego zgłoszonego przez Łukasza Chrostowskiego, przełożono na inny czas. Za wykreśleniem „śmieciowego” punktu z porządku obrad zagłosowało 10 radnych. Wiceprzewodniczący Arkadiusz Chmielik wstrzymał się od głosu.

Najprawdopodobniej radni do tematu powrócą za około miesiąc – podczas lipcowej sesji Rady Miejskiej.

 

M. Jabłońska

Sprawdź również
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Konował
Konował
1 rok temu

Nasze Słońce narodu wie co robi

Byłem widziałem
Byłem widziałem
1 rok temu
Reply to  Konował

Niech temat śmieci przeniesie do porządku obrad przed samymi wyborami jak taki bystrzaka… To jest czysta i perfidna polityka najpierw naobiecywac a potem dowalić niech płaca…Wstyd panie burmistrzu jako przasnyszanin kochający to miasto integrujący się z ludźmi takie im prezenty robić…

Hahaha
Hahaha
1 rok temu

Trzeba było zdobyć wotum zaufania to temat śmieci trzeba przesunąć.Jakos raportów nie ma miesięcznych…”byłem na darcie, wnioskowałem o zmianę rozliczania śmieci, podpisałem to czy tamto” co się dzieje spoczywamy na laurach?

Konowal
Konowal
1 rok temu

Może by przestawił wyliczenia, twarde liczby. Kto nie płaci, ile potrzeba, jaki będzie uzysk? Rozliczyć projekt uchwały co do złotówki. Wtedy będzie można rozmawiać.