Z ostatniej chwili! Rząd znosi większość restrykcji od 1 marca!

Podczas trwającej właśnie konferencji prasowej premiera Mateusza Morawieckiego oraz ministra zdrowia Adama Niedzielskiego zapowiedziano zniesienie większości restrykcji dotyczących epidemii koronawirusa. Zmiany mają wejść w życie 1 marca 2022 roku.

 

– Po wielu konsultacjach medycznych i po obserwacji tego, co dzieje się w innych krajach, widzimy, że można zalecić daleko idące zmiany. Można znieść daleko idące zasady, które towarzyszyły nam przez wiele miesięcy. Kolejne kraje znoszą obostrzenia i wracają do normalności, ale cały czas zalecają szczepienia – powiedział premier Mateusz Morawiecki. i dodał,

 

Od 1 marca zniesiona zostanie większość obostrzeń, które do tej pory obowiązywały na terenie Polski. Nadal pozostaje obowiązek noszenia maseczek w przestrzeniach zamkniętych. Utrzymana pozostaje także izolacja i kwarantanna dla domowników, ale w skróconym czasie. Od 1 marca przywracana jest normalna praca w urzędach.

Adam Niedzielski dodał, że cały czas jest zauważalna kontynuacja tendencji spadkowych zakażeń koronawirusem, a najważniejszym obecnie priorytetem rządu będzie odmrażanie służby zdrowia.

– Celem naszej polityki epidemicznej jest sprowadzenie zakażenia koronawirusem do takiego zjawiska, jak mamy sezonowe zachorowania na grypę – mówi Niedzielski.

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
michał
michał
2 lat temu

A wprowadzili w ogóle jakieś restrykcje? Morawiecki tak zna się na zwalczaniu pandemi jak Dworczyk na ochronie internetu.