Z ostatniej chwili! Rząd przedłuża obostrzenia do 18 kwietnia

Podczas dzisiejszej konferencji minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował o przedłużeniu obowiązujących obostrzeń do 18 kwietnia.

 

– Analizowaliśmy na bieżąco sytuację, szczególnie w kontekście tego, co dzieje się w szpitalach. Obecne wyniki są zbyt słabym sygnałem, by traktować je w optymistyczny sposób. Obłożenie łóżek wynosi ok. 80 %, to są parametry niebezpieczne – mówił minister.

 

– Z tych powodów podjęliśmy decyzję, że obostrzenia zostaną przedłużone o okres pond tygodnia. Lockdown będzie obowiązywał do 18 kwietnia. Wtedy będziemy decydowali, co dalej – dodał.

 

Handel – ograniczenia

  • Wielkopowierzchniowe sklepy meblowe i budowlane o powierzchni powyżej 2 000 m2 pozostaną zamknięte.
  • Centra i galerie handlowe – tak jak obecnie – pozostają zamknięte, z wyjątkiem m.in.: sklepów spożywczych, aptek i drogerii, salonów prasowych, księgarni.

W placówkach handlowych na targu lub poczcie obowiązują limity osób:

  • 1 osoba na 15 m2 – w sklepach do 100 m2,
  • 1 osoba na 20 m2  – w sklepach powyżej 100 m2.

 

Kult religijny w miejscach kultu religijnego obowiązuje limit osób – na 1 osobę musi przypadać 20 m2. Bez zmian pozostaje obowiązek zakrywania ust i nosa oraz zachowywanie 1,5 m odległości od innych osób.

 

Salony fryzjerskie i kosmetycznepozostają zamknięte

 

Żłobki i przedszkolanadal są nieczynne. Wyjątkiem jest sprawowanie opieki nad dziećmi pracowników medycznych i służb porządkowych (m.in. żołnierzy, funkcjonariuszy policji i straży pożarnej).

Sport działalność obiektów sportowych jest ograniczona wyłącznie do sportu zawodowego. Wszelkie wydarzenia mogą się odbywać bez udziału publiczności. Zamknięte pozostają m.in. siłownie, kluby fitness, stoki narciarskie, baseny, sauny i solaria.

 

Edukacja – uczniowie wszystkich klas szkół podstawowych, szkół ponadpodstawowych, słuchacze placówek kształcenia ustawicznego oraz centrów kształcenia zawodowego uczą się zdalnie.

 

Hotele – obiekty noclegowe pozostają zamknięte (z wyjątkiem m.in. hoteli robotniczych, a także np. dla medyków, kierowców wykonujących transport drogowy czy żołnierzy).

 

Kultura – wciąż zamknięte są teatry, kina, muzea i galerie sztuki.


 

Sprawdź również
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Tomasz
Tomasz
1 rok temu

na stronie InfoPrzasnysz dziś 7 nowych nekrologów. (coraz zwiecej) starsi ludzie. może im przypisali covid a może mieli choroby inne. w każdym razie to obrazuje skalę zapaści służby zdrowia. ludzie niediagnozowani, boją się iść po fikcyjną 'teleporadę’, umierają w domach a jak jest już tragicznie to siup do kowid karetki i do kowid szpitala. zgon. lekarz rodzinny w wywiadzie przyznał że o 70 % ludzi mniej przychodzi po poradę a w śród nich zawsze miał ok 5% wymagajacych leczenia szpitalnego…. teraz Ci ludzie umierają a media krzyczą że to covid.