Z ostatniej chwili! Potrącenie przy dworcu autobusowym w Przasnyszu.

Na ulicy Marszałka Piłsudskiego będącej częścią Drogi Krajowej nr 57 nieopodal  dworca PKS w Przasnyszu doszło do groźnego wypadku, związanego z potrąceniem pieszej przechodzącej przez jezdnię w miejscu do tego wyznaczonym. Na miejscu zjawiła się policja i karetka pogotowia.

 

Od kilku dni na przasnyskich ulicach panuje wzmożony ruch, ponieważ zaczęła się już przedświąteczna gorączka. Ponadto do miasta zjechało sporo przasnyszan, którzy nie mieszkają tu na co dzień, co powoduje że na ulicach jest nie tylko bardziej nerwowo, ale i tłoczniej i niestety… niebezpieczniej.

– Około godziny 17.00  mieszkaniec powiatu makowskiego, jadąc samochodem osobowym marki Audi, potrącił na przejściu dla pieszych kobietę mieszkającą na terenie powiatu przasnyskiego, która z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala. W tej chwili na miejscu trwają policyjne czynności – informuje KPP w Przasnyszu, apelując do wszystkich uczestników ruchu o wzmożoną ostrożność.

Sprawdź również
guest
16 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Paweł
Paweł
1 rok temu

No nieszczęście. Miasto jest ciemne na przejściach dla pieszych jest jasno jak w tyłku, piesi chodzą ubrani na ciemno a nawierzchnie po taniości zamiast odbijać światło to je absorbują szczególnie kiedy jest jeszcze mokro jak dziś widoczność jest nijaka czasem w ostatniej chwili się widzi nogi poruszające się na pasach i zdąży się wyhamować. Ale piesi też czasem zachowują się tak jakby im się to przejście należało nawet czasem nie patrzą czy nadjeżdża samochód, są pasy to idę, a później to nieszczęście, chociaż i kierowców bronić do końca nie należy bo czasem tak zapierniczają po mieście że prawko to jakby… Czytaj więcej »

Jakob
Jakob
1 rok temu
Reply to  Paweł

Trudno się nie zgodzić. Przejścia na Piłusdskiego i Makowskiej ale i nie tylko są tragiczne. Szczególnie w taką pogodę jak dziś. Ciemno, ponuro, oświetlenie żadne, do tego padający deszcz. Piesi w ogóle o tym nie myślą, że kierowca ich gówno widzi. Teraz jeszcze zmieńmy przepisy, aby piesi mieli bezwzględne pierwszeństwo na pasach… I takie będą skutki jak w tym przypadku, tyle że to zawsze kierowca będzie karany za czyjąś głupotę.

Maggy
Maggy
1 rok temu
Reply to  Paweł

Zgoda, oczywiście miasto ciemne i ponure, skutek oszczędzania na oświetleniu. Na niektórych ulicach panują egipskie ciemności. Po cholerę iluminacje w rynku za kupę kasy kosztem bezpieczeństwa mieszkańców. Słaba ta oszczędność jak widać…

Wiesiek
Wiesiek
1 rok temu
Reply to  Maggy

jaka oszczędność?? cały dzień się świeciły lampy wczoraj przedwczoraj

Maggy
Maggy
1 rok temu
Reply to  Wiesiek

Hahaha, no to dziś wieczorem, kiedy jest taka potrzeba bo leje i jest ciemno się nie świecą.

maxx
maxx
1 rok temu
Reply to  Maggy

Przeróbka 1 latarni na LED 50W (GTV F140) metodą gospodarczą to 100 złotych. Czas wykonania modernizacji max 20 minut. To marchewkowe sodówki były szczytem techniki prawie 100 lat temu. 250 a przeważnie 400W zużycia mocy i skuteczność świecenia przez zwaloną (marchewkową) barwę żadna. Ludzkie życie zapewne jest tańsze niż modernizacja kilku lamp. Zachowanie pieszych oczywiście tragedia. Odwracają głowę i wchodzą mimo, że na przejście właśnie wjeżdża auto. Blacha jest trochę twardsza od kości a i świadomość stróżów prawa jest dziś trochę większa i nie zawsze przy potrąceniu na pasach winny jest kierowca. Kamerki też są a pieszy OC nie ma… Czytaj więcej »

Grazyna
Grazyna
1 rok temu
Reply to  Paweł

Zgadzam się w zupełności sama jestem kierowca zwracam szczególną uwagę przed przejściem ale nie które święte krowy myślą że im wszystko wolno a kierowca stanie dęba i przepuści jaśnie państwa ciągle to powtarzam gdzie podziała się zasada która nas uczyli spojrz w prawo w lewo i w prawo nigdzie nie jest napisane właz prosto na przejscie

Syn Zenka
Syn Zenka
1 rok temu
Reply to  Grazyna

Obecnie przepisy zobowiązują kierowcę zbliżającego się do przejścia dla pieszych do zachowania szczególnej ostrożności i ustąpienia pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na nim. Natomiast obowiązek zmniejszenia prędkości przez kierującego pojazdem tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszych znajdujących się na przejściu lub na nie wchodzących, wynika z przepisów rozporządzenia w sprawie znaków i sygnałów drogowych.
Także pal wroty bo od przyszłego roku będziesz miała gorzej.

rob
rob
1 rok temu
Reply to  Syn Zenka

bez złośliwości ten kierowca musi jeszcze cię zauważyć, czasem oślepią go swiatła z naprzeciwka czasem coś odwróci jego uwagę jako pieszyszy dbaj o życie a nie jako potrącony miej satysfakcję że miałeś pierwszeństwo Zachwaj czujnośc żeby Zenek nie miał żałoby

Last edited 1 rok temu by rob
WPZ
WPZ
1 rok temu
Reply to  rob

Dokładnie. Deszcz, noc, światła samochodów i przasnyskie latarenki były powodem niejednego już potrącenia

piechurze!
piechurze!
1 rok temu
Reply to  Syn Zenka

pieszy ma również zakaz wchodzenia na jezdnię bezpośrednio przed nadjeżdżający pojazd, w tym na przejście dla pieszych oraz jest zobowiązany do zachowania szczególnej ostrożności podczas przechodzenia przez jezdnię

Daniel
Daniel
1 rok temu

Ulica Handlowa calkowicie nie jest oświetlona mino będących latarni na sąsiedniej targowicy. Za poprzednich wladz ulica byla oświetlona ale teraz widac szukanie oszczędności tylko jakim kosztem. Kwestia czasu jak dojdzie do nieszczęścia

Wiesiek
Wiesiek
1 rok temu
Reply to  Daniel

Danielu bez przesady na tej ulucy ruch jest tylko w piątki

Daniel
Daniel
1 rok temu
Reply to  Wiesiek

Zapraszam wieczorową porą tylko prosze uważać na rozbite butelki pieszych i szalejącą młodzież swoimi autkami

Asia
Asia
1 rok temu

A jak można wytłumaczyć kierowcę samochodu gdzie będąc pół metra na przejściu dla pieszych trzeba się zatrzymać bo mu się tak spieszy. Oczywiście wyjeżdżając od uliczki koło kaczorka widział że wchodzę na przejście .

Last edited 1 rok temu by Asia
maxx
maxx
1 rok temu
Reply to  Asia

Nie ma wchodzenia kiedy w pobliżu jest auto. Tak mówią przepisy. Chyba, że auto stoi.