Z ostatniej chwili. Podatek od nieruchomości w Przasnyszu w górę!

Podczas dzisiejszej sesji Rady Miasta burmistrz Łukasz Chrostowski zaproponował radnym podniesienie stawek podatku od nieruchomości o 4%, co rocznie ma wygenerować dodatkowe 350 tys. zł do budżetu miasta „tak, aby miasto miało więcej pieniędzy na inwestycje”. Gdzie samorząd zamierza ich poszukać? Oczywiście w kieszeniach mieszkańców. Podwyżki wejdą w życie od stycznia 2021 r.

 

– Pewnie czas jest troszeczkę niefortunny, ale trudno odmówić temu racji z punktu widzenia miejskiego budżetu i inwestycji, które chcemy realizować w przyszłym roku. Chciałbym się podzielić taką refleksją, że jak sam pan burmistrz zauważa, opłaty i podatki trzeba czasami zwiększać. Pamiętam, jak pan burmistrz mówił w swojej kampanii o obniżaniu i optymalizacji podatków, ale czasami trzeba je podwyższać i ja się z tym jak najbardziej zgadzam – skomentował wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Arkadiusz Chmielik.

Na tak przedstawioną kwestię zareagował burmistrz –  Chcę przypomnieć, że nigdy nie mówiłem o obniżaniu, a o racjonalnej polityce podatkowej – powiedział.

Uchwała zapadła 9 głosami „za”, przeciwni podwyżce podatków byli radny Jan Ćwiek oraz radna Małgorzata Żbikowska. Radny Arkadiusz Chmielik wstrzymał się od głosu.

Szczegóły dotyczące podwyżek przedstawimy w najkrótszym możliwym terminie, ponieważ w projekcie uchwały dostępnym w BIP nie wyszczególniono stawek.

 

M. Jabłońska


 

Sprawdź również
guest
13 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
mokre
mokre
2 lat temu

podziękuję przy wyborach

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
2 lat temu
Reply to  mokre

nie zapomnimy patyczakowi

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
2 lat temu

Nie podszywaj się pode mnie idioto, ok?

Ja znajoma
Ja znajoma
2 lat temu
Reply to  mokre

Wstyd inne obietnice przedwyborcze ,a jak przy korycie to zdanie się zmienia .Radni nie po to was wybieralismy ,robicie to co wam każą, a następne wybory niedlugo

Last edited 2 lat temu by Ja znajoma
ate
ate
2 lat temu
Reply to  mokre

Pamięć ludzka jest ulotna , a więc większość wyborców zapewne zapomni.

Lola
Lola
2 lat temu

Czyżby choroba pisowska się odezwała. ☹️

Ja znajoma
Ja znajoma
2 lat temu
Reply to  Lola

A skąd uciazony PSL nadal się odzywa, poczekaj do wyborów może się uda 😁

TW Lolek
TW Lolek
2 lat temu

Na taczki

Konował
Konował
2 lat temu

Dziekuję, z przyjemnością zapłacę wyższy podatek, aby napełnić brzuszki władzy, i aby mieli pieniądze na sport inwestycje, w końcu to firmy je wykonujące utrzymują miasto…. Oooo to po co wam moje podatki?
Kiedy najbliższe wybory?

Barnabesku
Barnabesku
2 lat temu
Reply to  Konował

Następne wybory samorządowe dopiero w 2023, ale jest procedura odwołania Burmistrza z pełnionego urzędu.

Gregor
Gregor
2 lat temu

Przasnysz za kadencji Chrostowskiego to totalny brak inwestycji, brak rozwoju, stagnacja, a wręcz cofanie się w rozwoju.
Chrostowski podniósł już opłatę targową, opłatę za przedszkola i złobki, teraz mamy podatek od nieruchomości a za chwilę dojdą śmieci. To najgorszy burmistrz w historii tego miasta. Ależ byliśmy naiwni wybierając go.

Bs1920
Bs1920
2 lat temu

Podwyżka lokalnych podatków wynika z podwyżki jaką zafundowała nam władza centralna. W lipcu Minister Finansów wydał obwieszczenie zgodnie z którym od 1 stycznia 2021r. stawki podatków i opłat lokalnych rosną o wskaźnik inflacji 3,9%. Podziękujmy zatem przy wyborach Ministrowi Finansów.

xyz
xyz
2 lat temu

no i gdzie ta ameryka? e-burmistrz, e-sport, e-ekonomia, …