Z ostatniej chwili. Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy w Krasnem.

Jak zostaliśmy poinformowani, przed chwilą w Krasnem doszło do obywatelskiego zatrzymania nietrzeźwego kierowcy. Wzorową postawą wykazał się tu pan Kamil z Przasnysza, który uniemożliwił pijanemu mężczyźnie dalszą jazdę i wezwał Policję.

 

Około godziny 21:00, w Krasnem, 28-letni Kamil z Przasnysza natknął się na jadący wężykiem samochód marki Renault Scenic. Mężczyzna postanowił natychmiast interweniować.

– Zauważyłem dziwnie poruszający się samochód. Kierowca o mało co nie ściął przydrożnych barierek. Domyśliłem się, że  jest pijany. Zajechałem mu drogę i uniemożliwiłem dalszą jazdę. Mężczyzna był bardzo pijany. Prosił mnie bym go wypuścił, jednak wezwałem Policję. Gdy przyjechał patrol kierowca nie był w stanie nawet dmuchnąć w alkomat – relacjonuje pan Kamil, który dokonał obywatelskiego zatrzymania.

Przypominamy, że zgodnie z art. 243 Kodeksu Postępowania Karnego, każdy kto jest świadkiem przestępstwa, ma prawo ująć sprawcę na gorącym uczynku. Ujętą osobę należy niezwłocznie przekazać Policji.

Panu Kamilowi serdecznie gratulujemy obywatelskiej postawy.

 


 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Emii
Emii
3 lat temu

I bardzo dobrze,że został zatrzymany.Nie wiadomo,czy kogoś nie zabił by skoro był tak pijany.Brawo dla Pana,który dokonał obywatelskiego zatrzymania.

ktoś
ktoś
3 lat temu

P.Kamil był z Przasnysza a miejscowy by nie zatrzymał.Jak rozjadą im kogoś z rodziny to wtedy pomyślą o zmianie mentalnośći

Obywatel
Obywatel
3 lat temu

Panowie ja tam byłem „przypadkiem”

Maro
Maro
3 lat temu

Bit konf mogłeś klucze zabrać i tyle

Tygrys
Tygrys
3 lat temu
Reply to  Maro

Dokładnie, pierd…. kapo