Z ostatniej chwili. Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy w Krasnem.

Jak zostaliśmy poinformowani, przed chwilą w Krasnem doszło do obywatelskiego zatrzymania nietrzeźwego kierowcy. Wzorową postawą wykazał się tu pan Kamil z Przasnysza, który uniemożliwił pijanemu mężczyźnie dalszą jazdę i wezwał Policję.

 

Około godziny 21:00, w Krasnem, 28-letni Kamil z Przasnysza natknął się na jadący wężykiem samochód marki Renault Scenic. Mężczyzna postanowił natychmiast interweniować.

– Zauważyłem dziwnie poruszający się samochód. Kierowca o mało co nie ściął przydrożnych barierek. Domyśliłem się, że  jest pijany. Zajechałem mu drogę i uniemożliwiłem dalszą jazdę. Mężczyzna był bardzo pijany. Prosił mnie bym go wypuścił, jednak wezwałem Policję. Gdy przyjechał patrol kierowca nie był w stanie nawet dmuchnąć w alkomat – relacjonuje pan Kamil, który dokonał obywatelskiego zatrzymania.

Przypominamy, że zgodnie z art. 243 Kodeksu Postępowania Karnego, każdy kto jest świadkiem przestępstwa, ma prawo ująć sprawcę na gorącym uczynku. Ujętą osobę należy niezwłocznie przekazać Policji.

Panu Kamilowi serdecznie gratulujemy obywatelskiej postawy.

 


 

guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Emii
Emii
11 miesięcy temu

I bardzo dobrze,że został zatrzymany.Nie wiadomo,czy kogoś nie zabił by skoro był tak pijany.Brawo dla Pana,który dokonał obywatelskiego zatrzymania.

ktoś
ktoś
11 miesięcy temu

P.Kamil był z Przasnysza a miejscowy by nie zatrzymał.Jak rozjadą im kogoś z rodziny to wtedy pomyślą o zmianie mentalnośći

Obywatel
Obywatel
11 miesięcy temu

Panowie ja tam byłem “przypadkiem”

Maro
Maro
11 miesięcy temu

Bit konf mogłeś klucze zabrać i tyle

Tygrys
Tygrys
11 miesięcy temu
odpowiada  Maro

Dokładnie, pierd…. kapo