Z ostatniej chwili! Nowe obostrzenia rządu! Nakaz zakrywania twarzy. Matury i egzaminy ósmoklasisty w maju odwołane.

Premier Mateusz Morawiecki podczas trwającej właśnie konferencji prasowej ogłosił, że do 19 kwietnia przedłużono wszystkie dotychczasowe obostrzenia wprowadzone w celu zapobieżenia rozprzestrzeniania się epidemii, ponieważ przynoszą skutek. Zamknięcie szkół oraz uczelni i wstrzymanie ruchu lotniczego potrwa do 26 kwietnia. Ograniczenia dotyczące imprez masowych będą obowiązywały do odwołania. Po świętach rząd przedstawi  plan powrotu do nowej rzeczywistości gospodarczej.

 

Premier poinformował także, że przesunięto egzaminy maturalne i ósmoklasistów – mają odbyć się dopiero w czerwcu. Przez kolejne dwa tygodnie będą zamknięte szkoły i przedszkola, a zasiłek dla opiekunów zostanie przez ten czas utrzymany.

Granice będą zamknięte do 3 maja. Mateusz Morawiecki apeluje o niespotykanie się z rodziną podczas świąt.  Prosi, abyśmy spędzali je z domownikami, ponieważ przed nami decydująca cześć walki z pandemią.

Minister Łukasz Szumowski poinformował, że od przyszłego czwartku wprowadzony zostanie obowiązek zakrywania nosa i ust w przestrzeni publicznej.

Minister edukacji poinformował, że terminy egzaminów będą odłożone. Nowe terminy jeszcze nie są znane. Zostaną ogłoszone z dłuższym wyprzedzeniem, aby dać szansę uczniom do przygotowania się

 

M. Jabłońska


 

guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 rok temu

A wybory, Premierze? Co z wyborami? Idziemy na zderzenie z murem?

Wizard
Wizard
1 rok temu

Ciekawe jak będą wymagać i karać tych którzy mają w dupie narodową kwarantanne?
Będą mandaty?
A co ze stojakami przy blaszkach na orlika?

Bazyli
Bazyli
1 rok temu

O godzinie 21. 45 dnia 4/8/2020 światowe statystyki pokazały: Umarło w tym roku15 929 605 osób a tylko dzisiaj :ponad 145 tys. i dziś narodziło się 350 tys. nowych. Z powodu chorób powodowanych przez złą wodę pitną zmarlo w tym roku 228 tys ludzi. Na zwykła grypę w tym roku zmarło 132 tys osób czyli prawie 2x tyle co na koronawirusa. Za chwilę w drodze aborcji będzie w tym roku zamorodowane pona 13 milionów stnień ludzkich przy 88 tys. Covid. 265 tys. ludzi zmarło w tym roku na malarię. 678 tysięcy ludzi zapiło się już w tym roku na śmierć… Czytaj więcej »

Ja znajoma
Ja znajoma
1 rok temu

Mareczku wybory korespondencyjne nie zarazisz się nie siej paniki w kościołach wpuszczają więcej osób i dobrze nikt nie sprawdza

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 rok temu
odpowiada  Ja znajoma

Korespondencyjne? A jakim prawem się takie zmiany wprowadza na miesiąc przed głosowaniem? Przecież to kpina jest z obowiązującego prawa. Jak szary obywatel ma przestrzegać prawa, skoro to prawo rządzący mają w dupie?