Z ostatniej chwili! Jest kolejny przypadek COVID – 19 w powiecie przasnyskim.

Jak przed chwilą zostaliśmy poinformowani, na naszym terenie stwierdzono kolejny dodatni przypadek COVID -19. W tej chwili zespół Powiatowej Stacji Sanitarno — Epidemiologicznej w Przasnyszu jest zaangażowany w ustalenie osób będących w kontakcie z osobą zakażoną. Pacjentka to osoba pracująca w zawodzie medycznym w Gdańsku.

 

– Z dochodzenia epidemiologicznego wynika, że osoba mogła zostać zakażona podczas kontaktu zawodowego. Pacjent nr 3 w powiecie przasnyskim to osoba młoda, dwudziestokilkuletnia, pracująca w zawodzie medycznym w Gdańsku. Czuje się dobrze i na razie pozostaje w izolacji domowej. W tej chwili czynimy starania, aby odnaleźć wszystkie osoby, które miały kontakt z pacjentką. Osoby te będą pozostawać w kwarantannie. Ich ustalenie w tym przypadku może sprawić trudności, ale osoba zakażona stale z nami współpracuje, podając kontakty do osób, z którymi miała styczność — mówi  Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Przasnyszu Maria Śliwińska.

Jak informuje Sanepid, trzecia pacjentka w powiecie przasnyskim 18 kwietnia miała dyżur w pracy, natomiast 19 kwietnia rozpoczęła krótki urlop i przyjechała do swojego rodzinnego domu w powiecie przasnyskim. Kiedy po powrocie z urlopu wróciła do Gdańska do pracy, okazało się, że jedna osoba, z którą miała wcześniej styczność, ma dodatni wynik badania na COVID -19. U kobiety również przeprowadzono test i okazało się, że jej wynik także okazał się dodatni, mimo braku najmniejszych objawów.

 

– W związku z faktem, że kobieta i tak spędziła w swoim domu rodzinnym tydzień, postanowiła wrócić, aby nie narazić na zakażenie osób mieszkających razem z nią w Gdańsku. Od czasu uzyskania dodatniego wyniku testu nie stykała się z żadnymi nowymi osobami. Zarówno ona jak i jej rodzina, przebywają obecnie w izolacji — mówi Maria Śliwińska.

Oficjalny komunikat Sanepidu w tej sprawie ukaże się wkrótce.

Apelujemy do naszych Czytelników o powstrzymanie się od komentarzy mogących negatywnie wpływać na młodą kobietę, jej rodzinę i najbliższych!

M. Jabłońska


 

guest
15 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
rob
rob
1 rok temu

Życzę szybkiego powrotu do zdrowia

Ania
Ania
1 rok temu

Jak na razie jest dobrze. Byle nie gorzej.

Ania
Ania
1 rok temu

Życzę zdrowia i spokoju. Głównie psychicznego bo aż strach pomyśleć co zaraz się rozpęta

Ania
Ania
1 rok temu

E tam nie przesadzajmy jeden przypadek więcej 🙂 10 tego przyjedzie kilkaset osób odebrać pakiety wyborcze do swoich domów 🙂 Jest ryzyko jest zabawa za nudno było 😀

polak
polak
1 rok temu
odpowiada  Ania

Ładne mi ryzyko ….. Ładna mi zabawa…. Ludzie umierają… Więc to napewno karnawał nie jest… No chyba , że dance macabre …..

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 rok temu
odpowiada  Ania

Jedna śmierć to tragedia, milion – to statystyka.

Autor: Józef Stalin.

polak
polak
1 rok temu

1 potwierdzona a 30 objętych kwarantanną z gm. Krzynowłoga Mała i okolic, którzy już wiadomo, że mieli bezpośredni kontakt z zarażoną, a jeszcze nie wiedzieli, że jest zarażona, więc napewno nie stronili od kontaktu z innymi i fala niestety rośnie, mam nadzieję, że każdy wyzdrowieje z tego i nie będzie nagłego przyrostu w naszym powiecie…. Tak myślę, że można było temu trochę zapobiec, gdyby osoby zarządzające przekazywaniem darów dobierały i weryfikowały osoby wydające, a tutaj ewidentnie zabrakło zdrowego rozsądku, żeby dary wydawała osoba, która jest pracownikiem służby zdrowia, która jest szczególnie narażona na zakażenie, mam nadzieję, że to będzie tylko… Czytaj więcej »

polak
polak
1 rok temu

Patrząc na targowisko, to hmmmm….. napewno bezpieczne miejsce, żeby złapać wirusa… Na bramie powinien ktoś stać i weryfikować żeby nie było takiego tłoku jak ostatnio… każdy po pomidory i łógórki na targ przyleciał… powinien ktoś ustalić liczbę osób (nie wiem biorąc pod uwagę liczbę strganów) i na bramie liczyc ilu jest , ilu wyszlo ilu moze wejsc … a tak to balagan jak nie wiem …..

StadionWawa
StadionWawa
1 rok temu
odpowiada  polak

Najważniejsze, że można już sprzedawać skarpetki 🙂

Klara
Klara
1 rok temu

Moze by tak sanepid podal gdzie pani I jej rodzina w tum czasie sie przemieszczala w jakich sklepach w Przasnyszu.

Mieszkanka
Mieszkanka
1 rok temu

Ona darów nie wydawała tylko do matki przyjechała i po dary dla matki pojechała a taką pielęgniarka że bez maseczki i rękawiczek …….I to nie wszystko ale mimo to zdrowia życzę

Rozsadna
Rozsadna
1 rok temu

Ludzie nawet nie wiecie z Iloma osobami już się zetkneliscie,które były zakazone nie wiedząc o tym ,więc nie rozumiem nad czym się tak rozwodzicie .za każdym razem idąc do sklepu można kogoś takiego spotkać, A skąd każdy który piszę jakąś głupotę jest pewien że nie jest nosicielem ,przecież to nie test ciążowy ze każdy kupi w aptece i może to codziennie sobie zrobić. Trochę pomyslenia

marek
marek
1 rok temu

I po co to całe zamieszanie, osoba zdążyła obskoczyć pół powiatu sporo sklepów w Przasnyszu i okolicach a jej ojciec jeszcze wczoraj był w pracy i być może zaraził sporo swoich kolegów – bezmyślność i głupota ludzka nie zna granic !!!

Rozsadna
Rozsadna
1 rok temu

Zastanawia mnie jedna rzecz .Ludzie skąd wy wszyscy macie te informacje kim jest ta osoba i wszystko inne ?czy było gdzieś ogłoszone bo ja nie wiem

Ramona
Ramona
1 rok temu
odpowiada  Rozsadna

Wystarczy, że ludzie z którymi się spotykała wiedzą. Powinni sprawdzić logowania telefonu z ostatniego czasu bo może być nieciekawie. Za dużo podróży w czasie kiedy można wychodzić tylko w niezbędnych sprawach, z zachowaniem odległości, masek, rękawiczek.