Z ostatniej chwili. Jakub Bońkowski zdobywa Mistrzostwo Europy!

Podczas trwających właśnie w Czechach Mistrzostw Europy w Trójboju Siłowym juniorów, seniorów, kobiet i mężczyzn przasnyszanin Jakub Bońkowski wywalczył Mistrzostwo Europy.

 

Jakub wystartował w kategorii do 53 kilogramów. Wynik jaki uzyskał to 425 kilogramów w trzech bojach! Dzięki temu, drugiego zawodnika wyprzedził o równo 30 kg.

– W końcu reprezentant Klubu LKS GROM Przasnysz doczekał się startu w imprezie międzynarodowej , ponieważ cały czas przeszkadza pandemia covid-19. Bońkowskiego stać było na lepszy wynik [445KG], ale nic straconego. W dniach 23 – 28 sierpnia 2021r w Oradea [Rumunia] odbędą się Mistrzostwa Świata w Trójboju Siłowym juniorów do lat 18 i juniorów do lat 23. Bońkowski wystartuje i postara się o lepsze wyniki – mówi nam trener Cezary Pykała.

 

Serdeczne Podziękowania dla: Burmistrza Miasta Przasnysz  Łukasza Chrostowskiego, Starosty Przasnyskiego Krzysztofa Bieńkowskiego, Wicestarosty Przasnyskiego Waldemara Trochimiuka, Dyrektora Osir Przasnysza Krzysztofowa Szczepańskiego, Krzysztofa Głodkowskiego właścicielowi firmy Studio Sport, który wspiera Jakuba Bońkowskiego w jego startach, Pawła Kaczorek, Dariusza Donefner, Marcina Szczepkowskiego, Dietetyka Mateusza Radomskiego, Tomasza Gotlib, Bartłomieja Siedleckiego, Marcina Śmigielskiego i wszystkich tych, którzy kibicują oraz wspierają Jakuba w jego startach.

 

Trzymamy kciuki za młodego przasnyszanina.

 

 

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments