Z ostatniej chwili! Delikatnie luzują na Mazowszu. Otworzą fryzjerów

Dziś po posiedzeniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, podczas konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski przekazał informacje na temat obostrzeń epidemicznych w kraju i planów ich luzowania. Na Mazowszu rząd zezwala na otwarcie salonów fryzjerskich i kosmetycznych, a dzieci z klas 1-3 szkół podstawowych przejdą na naukę w systemie hybrydowym.

 

– Dzisiejsza liczba zakażeń oznacza kontynuację trendu spadkowego, poprawia się sytuacja w szpitalnictwie – przekazał minister. Jak dodał, wydaje się, że apogeum trzeciej fali mamy już za sobą, za nami również apogeum hospitalizacji, a względem ubiegłego tygodnia zmniejszyła się także liczba zgonów.

– Pamiętajmy, jednak że liczba hospitalizacji wciąż znajduje się na wysokim poziomie – zaznaczył.

 

Dotychczasowy przebieg 3 fali daje jednak możliwość delikatnego luzowania obostrzeń w województwach, w których sytuacja epidemiczna jest najlepsza.

Jak powiedział Adam Niedzielski, w pięciu województwach restrykcje pozostają na dotychczasowym poziomie. Są to województwa z największym poziomem zakażeń. Należą do nich woj. śląskie, dolnośląskie, łódzkie i opolskie – tu obostrzenia zostają bez zmian.

W pozostałych 11 województwach, w tej liczbie na Mazowszu, od najbliższego poniedziałku przywrócona zostanie edukacja hybrydowa w klasach 1-3. Od 26 kwietnia zostaje przywrócone również funkcjonowanie zakładów fryzjerskich i kosmetycznych.

Wszystkie inne obostrzenia pozostają bez zmian. Adam Niedzielski zapowiedział ponadto, że szczegółowy plan dotyczący luzowania obostrzeń oraz organizacji przyjęć komunijnych i wesel zostanie przedstawiony na konferencji prasowej w przyszłym tygodniu.

Ministerstwo Zdrowia odnotowało dziś 13 926 nowych przypadków zakażeń.

 

M. Jabłońska


 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Dekalb
Dekalb
3 lat temu

No wreszcie nie trzeba już korzystać w zgodzie z prawem z psiego fryzjera!!