Z ostatniej chwili! Burmistrzowie i wójtowie z powiatu przasnyskiego apelują o przełożenie wyborów!

Burmistrzowie i wójtowie z powiatu przasnyskiego apelują o podjęcie niezbędnej decyzji dotyczącej zmiany terminu wyborów prezydenckich zarządzonych na dzień 10 maja. Jak zaznaczają, w obliczu pandemii nie mogą zapewnić bezpieczeństwa swoim mieszkańcom. Do apelu nie przyłączyły się władze gminy Krzynowłoga Mała.

 

Burmistrzowie i wójtowie z powiatu przasnyskiego apelują o podjęcie trudnej, ale niezbędnej decyzji dotyczącej zmiany terminu wyborów prezydenckich zarządzonych na dzień 10 maja. W obecnej sytuacji epidemii wywołanej koronawirusem SARS-CoV-2, zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim naszym mieszkańcom, którzy chcą spełnić swój obywatelski obowiązek i oddać głos w wyborach, w naszej ocenie jest  niemożliwe. Mając na uwadze zdrowie i życie członków obwodowych komisji wyborczych, jak i mieszkańców, którzy zechcą oddać swój głos – stoimy na stanowisku iż, wybory we wskazanym terminie 10 maja powinny być przełożone na kolejny, uzgodniony i konstytucyjny termin.

Wyrażamy swoje zaniepokojenie sytuacją i liczymy na zrozumienie za strony instytucji decyzyjnych. Nasze samorządy zwracają uwagę na ogromne trudności również z powołaniem i przeszkoleniem kandydatów do obwodowych komisji wyborczych. Posiadamy już wiedzę, że zdecydowana większość zarejestrowanych komitetów wyborczych nie zgłosi swoich przedstawicieli do komisji wyborczych. Pragniemy zauważyć, że głosowanie korespondencyjne nie zwiększa bezpieczeństwa, gdyż dodatkowo naraża osoby trzecie przed zarażeniem COVID-19. Liczymy, apelujemy, prosimy o rozsądek i odpowiedzialność w podejmowaniu decyzji dotyczących terminu wyborów prezydenckich.

 

Łukasz Chrostowski – Burmistrz Przasnysza

Beata Szczepankowska – Burmistrz Miasta i Gminy Chorzele

Krzysztof Iwulski – Wójt Gminy Jednorożec

Wojciech Marek Brzeziński – Wójt Gminy Czernice Borowe

Michał Szczepański – Wójt Gminy Krasne

Grażyna Wróblewska – Wójt Gminy Przasnysz

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
17 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
4 lat temu

A co na to nasz rodzimy Mufasa? Boi się odezwać? Zero honoru i poczucia odpowiedzialności. Zero.
Co za cynizm, co za konformizm.
Na co Starosto liczysz? Na jakieś intratne stanowisko z nadania dobrej zmiany? Już za późno. Ludzie zaraz ruszą na Was z widłami.

Konrad
Konrad
4 lat temu

Ciebie marku duparku na taczce wywioza

Konrad
Konrad
4 lat temu
Reply to  Konrad

Tylko będzie musiała być to wzmocniona taczka A prowadzić będa ja musialy 4 osoby bo z Ciebie świnia oderwana od koryta

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
4 lat temu
Reply to  Konrad

Zmartwię cię. Nawet godziny w życiu na państwowym nie przepracowałem. Więc nikt od niczego mnie odrywać nie będzie.

Wizard
Wizard
4 lat temu
Reply to  Konrad

Ty to się kiedyś doigrasz ?

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
4 lat temu
Reply to  Wizard

No nie lubię tego pisowskiego zakłamania, co mam zrobić? Jak przyjdzie czas rewolucji, to biorę widły w ręce i jadę walczyć. Bo Kaczor władzy dobrowolnie nie odda…

Edzio
Edzio
4 lat temu

tu też nieudolny trollu byłeś !

Krzysztof
Krzysztof
4 lat temu
Reply to  Konrad

A co to za poziom? A to poziom PiS! ???

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
4 lat temu

.

Zenek
Zenek
4 lat temu

Mogą sobie apelować, gadać, trąbić, w padać w szał, rwać włosy z głowy albo z czego chcą, pisać listy albo wiersze, bazgrać po murach, tupać, wyć itp. itd… Nic to nie da. Lokalni politykierzy pożal się Boże:)

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
4 lat temu
Reply to  Zenek

No tak. Prezes Polski z Nowogrodzkiej zarządził wybory, więc wybory będą. A że później będą hurtowe pogrzeby, to już nieistotne. W sumie, to takie bezzensowne ofiary są wpisane w naszą historię. Zatem tylko podtrzymamy tradycję.

A może napiszesz mądralo, jak się mają poczynania tych idiotów do Konstytucji i wyroków TK, które jasno mówią, że takie zmiany są już niedopuszczalne? Przecież rozgarnięty dwunastolatek to zrozumie. A doktor prawa nie rozumie?

faszysta
faszysta
4 lat temu

Kler zarobi wtedy

Edi
Edi
4 lat temu
Reply to  Zenek

Wstydzę się za Ciebie

homo sapiens
homo sapiens
4 lat temu

„Pierwszego Maja” partia rządząca,sama ogłosi stan wyjątkowy nie przejmujcie się, będzie dobrze.Chyba?

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
4 lat temu
Reply to  homo sapiens

Oni doskonale wiedzę, że teraz albo nigdy. Teraz każdy dzień będzie pokazywał ich nieudolność i zakłamanie. Jeśli nie zrobią wyborów w maju, to w sierpniu czy październiku Duda może zapomnieć o reelekcji.
Oni się po prostu boją. Bo mają masę za uszami, a kolejne rzeczy będą wychodzić. Adrian już ma pełno w majtkach, bo grozi mu odsiadka w jednej celi ze zwykłymi kryminalistami.

faszysta
faszysta
4 lat temu

Być może zostanie w niedalekiej przyszłośći przywrucona kara śmierci ponieważ za zdradę i przestępstwa przeciwko Narodowi trzeba kary surowej i zdecydowanej żeby następcy mieli na uwadze dobro Polek i Polaków a nie tylko swoje

Trolololo
Trolololo
4 lat temu

A Krzynowłoga Mała to dlaczego się nie przyłączyła?
Wójt boi się księdza i Napoleona z Żoliborza?