Z ostatniej chwili! 390 tys. zł na przebudowę oświetlenia na osiedlu Orlika i remont ulicy Bukowej

Przed chwilą zakończyło się głosowanie Sejmiku Województwa Mazowieckiego dotyczące dofinansowania z budżetu województwa w ramach Instrumentu wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa, dzięki któremu samorząd Przasnysza zyskał 390 tys.zł. na modernizację oświetlenia na osiedlu Orlika, polegającą m.in. na wymianie słupów latarni oraz przebudowę ulicy Bukowej, która zyska nową nawierzchnię.

 

Chodzi o projekt, o którego realizację zabiegał burmistrz Łukasz Chrostowski wraz z radnym Sławomirem Czaplickim pn. „Poprawa bezpieczeństwa komunikacyjnego na ulicach osiedla Orlika w Przasnyszu” polegający na przebudowie i modernizacji oświetlenia ulicznego zlokalizowanego w Przasnyszu w pasie dróg gminnych ulic: Świerkowa, Sosnowa, Bukowa, Marii Skłodowskiej-Curie oraz remoncie nawierzchni ulicy Bukowej, która zyska zupełnie nowe oblicze.

 

Całość inwestycji przewidziana na jest na 0,65 mln zł, z czego 390 tys. zł to dofinansowanie, zaś 260 tys. wkład własny miasta.

 

 

M.Jabłońska

Sprawdź również
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Grzegorz.K.
Grzegorz.K.
11 dni temu

Mam nadzieję, że to nie wszystko co dostali. Przed godziną, może dwiema burmistrz pisał o dużych inwestycjach i dużych środkach. Liczę na coś więcej.
Dopiero co wczoraj pisaliście o Młynie z Ciechanowa, dziś w Ciechanowie podali, że dostali 4 mln na rewitalizację tegoż właśnie młyna.
Urząd Miasta Ciechanów
„Ratusz z dofinansowaniem na odnowienie zabytkowego młyna
Władze miasta pozyskały 4 mln zł dofinansowania na realizację kolejnej miejskiej inwestycji. Odnowę przejdzie zabytkowy młyn”

Paweł
Paweł
10 dni temu

Tu się niedawno ktoś chwalił że oświetlenie jest zrobione nowe
https://www.infoprzasnysz.com/plac-z-garazami-przy-ulicy-sosnowej-w-przasnyszu-juz-z-nowym-oswietleniem/

Waldek
Waldek
10 dni temu
Reply to  Paweł

Bo jest. To jest oświetlenie wewnętrzne nie uliczne. I bardzo za nie dziękujemy radnemu Czaplickiemu, bo wcześniej nidy go nie było.

Waldek
Waldek
10 dni temu
Reply to  Waldek

Wcześniej nigdy oświetlenia placu garaży nie było, dopiero jak Pan Czaplicki został radnym wziął się za sprawy mieszkańców Osiedla i cały czas coś nowego robi.