Z ostatniej chwili. 1 lipca ruszają badania rezonansem w przasnyskim szpitalu

Półtora roku od otwarcia pracowni rezonansu magnetycznego w przasnyskim szpitalu, pracownia zacznie przyjmować pacjentów niehospitalizowanych. Dosłownie przed chwilą na stronie NFZ opublikowano komunikat o rozstrzygnięciu postępowania na ambulatoryjną opieka specjalistyczną w zakresie badania rezonansu magnetycznego na obszarze powiatów przasnyskiego, makowskiego ostrołęckiego i wyszkowskiego.

 

Trwające wiele miesięcy starania oraz obszerna korespondencja dyrekcji przasnyskiego szpitala prowadzona z NFZ w sprawie rozpisania konkursu na uruchomienie pracowni rezonansu również dla pacjentów ambulatoryjnych w końcu przyniosło oczekiwany skutek.

Konkurs został ogłoszony w marcu 2021 r., zaś dziś delegatura Mazowieckiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia w Ostrołęce poinformowała, że w dniu 29 czerwca 2021 r. zostało rozstrzygnięte następujące postępowanie konkursowe poprzedzające zawarcie umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej w rodzaju ambulatoryjna opieka specjalistyczna: w zakresie: badania rezonansu magnetycznego dla powiatu  przasnyskiego, makowskiego ostrołęckiego i wyszkowskiego.

Doskonałe wieści potwierdził w rozmowie z nami dyrektor szpitala Grzegorz Magnuszewski. Telefon, pod którym będzie można dokonywać rejestracji pacjentów na badania w pracowni, zostanie ogłoszony jutro, zaś pierwsze badania mają mieć miejsce już 1 lipca 2021 r.

 

M. Jabłońska

guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Moje imię 44
Moje imię 44
25 dni temu

W końcu szpital pod dobrymi skrzydłami