Z konta mężczyzny zniknęło 228 tys. zł. Śledztwo prowadzi przasnyska prokuratura

Prokuratura Rejonowa w Przasnyszu prowadzi śledztwo w sprawie oszustwa metodą na policjanta. Ofiara – Zbigniew B. stracił 228 tys. zł.

 

Prokuratura Rejonowa w Przasnyszu wszczęła śledztwo w sprawie doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem znacznej wartości należącym do Zbigniewa B., do którego doszło w dniu 4 stycznia 2023r. w Makowie Mazowieckim.

– Podający się za funkcjonariusza policji mężczyzna, w rozmowie telefonicznej, poinformował pokrzywdzonego o rzekomym zagrożeniu pieniędzy znajdujących się na jego rachunku bankowym. Nakłonił go do przekazania danych umożliwiających dostęp do rachunku bankowego pokrzywdzonego. Sprawca dokonał nieautoryzowanych przelewów na łączną kwotę 228.000 złotych. – informuje Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce.

 

Przedmiotowe śledztwo wszczęto na skutek zawiadomienia pokrzywdzonego. Wynika z niego, że z jego rachunku bankowego dokonano nieautoryzowanego przelewów: w kwocie 210 tys. złotych na rachunek prowadzony przez inny bank oraz w kwocie 18 tys. zł na konto pośrednika płatności.

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
amator
amator
10 miesięcy temu

Pewnie mają parasol od bąbowego komendanta. W normalnym kraju bank powinien mieć obowiązek informowania klientów, że, nigdy nie wydzwania z prośbą o przelewy czy instalację aplikacji.

Last edited 10 miesięcy temu by amator
Martyna
Martyna
10 miesięcy temu

przecież podobno NIKT nie jest anonimowy? a tu gość dzwoni z telefonu (do namierzenia) i robi przelewy na konta (do namierzenia). KTO kryje tych 'oszustów’? służby? ci sami spece od cyberbezpieczeństwa co w mediach pokazuja a mogą się sami wystrzelić ukraińskim prezentem???

Janusz
Janusz
10 miesięcy temu

Dużo tych spraw. Za dużo ! Czy te środki są odzyskiwane ? Jak to wygląda ? Może byście napisali coś o tym !

Amator
Amator
10 miesięcy temu
Reply to  Janusz

Gdyby kogoś zamknęli to by trąbili całymi dnia. Karta na słupa i konto na słupa. 5 minut po wpłacie kasa leci na konto w kraju z którym nie mamy umowy o pomoc prawną.