Z czerwonymi sercami przemaszerowali przez miasto – baza rodzin Szlachetnej Paczki w Przasnyszu otwarta

Choć Szlachetna Paczka jest w Przasnyszu bardzo dobrze znana, to po raz pierwszy w sposób uroczysty otwarto w mieście Bazę Rodzin.

 

W sobotę, 12 listopada wolontariusze Szlachetnej Paczki wraz ze starostą Krzysztofem Bieńkowskim i  burmistrzem Łukaszem Chrostowskim przemaszerowali ulicami miasta, by rozpowszechnić wiedzę o tegorocznej akcji.

Każda z napotkanych osób otrzymała balonik w kształcie czerwonego serca.

– Atmosfera była  wspaniała. Spotkaliśmy się z ogromną serdecznością mieszkańców. Rozdawaliśmy baloniki i cukierki.  Jesteśmy  bardzo dumni, że możemy liczyć na dobrych ludzi – napisali w mediach społecznościowych wolontariusze.

 

W tegorocznej bazie Szlachetnej Paczki na terenie powiatu przasnyskiego znajduje się 5 rodzin. Są tam zarówno rodziny z dziećmi, które borykają się z niepełnosprawnością lub zostały dotknięte skutkami pandemii, jak również osoby starsze i schorowane.

Osoby, które chcą przygotować paczkę, muszą najpierw z bazy wybrać rodzinę. Potem zebrać  osoby, z którymi ją przygotują. Listę niezbędnych dla danej rodziny produktów otrzymamy w mailu potwierdzającym wybór rodziny. Warto pamiętać, że ważne jest spełnienie potrzeb wskazanych przez rodzinę jako kluczowe. Potem wystarczy prezent zapakować i dostarczyć paczkę do najbliższego magazynu. Z darczyńcami w kontakcie jest wolontariusz,  z którym na bieżąco można  konsultować proces przygotowania paczki.

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments