XIV „Koncert Pieśni Wielkanocnych” w Jednorożcu za nami

Koło Gospodyń Wiejskich w Jednorożcu „Kalina”, wraz z proboszczem Wiesławem Chmielewskim, zaprosiło mieszkańców do udziału w XIV edycji „Koncertu Pieśni Wielkanocnych”. Wydarzenie odbyło się w minioną niedzielę, 23 kwietnia w Kościele p.w. Najświętszej Marii Panny w Jednorożcu.

 

Koncert Pieśni Wielkanocnych został zainicjowany w 2007 roku przez Gminny Zespół Kultury we współpracy z Chórem Parafialnym i księdzem proboszczem Andrzejem Kronem. Przez szereg kolejnych lat organizacją tego wydarzenia zajmowało się również Koło Gospodyń w Jednorożcu, otrzymując na ten cel dotację z gminy. W tym roku odbyła się XIV edycja koncertu. Poprowadzili go: wójt gminy Jednorożec Krzysztof Iwulski wraz z Anną Sylwią Piotrak.

– Przed występami chórów Sylwia, która jest naszą lokalną poetką, przeczytała swój wiersz – modlitwę, napisany specjalnie na okoliczność tego koncertu – relacjonuje wójt.

 

Dla zgromadzonej widowni wystąpił Klub Seniora „Pogodny Zmierzch” z Baranowa pod kierownictwem Joanny Szymaniak, Chór Francesco z Parafii pw. św. Franciszka z Asyżu w Ciechanowie pod batutą organisty Roberta Bartołda, Miejski Chór Męski z Przasnysza pod kierunkiem Waldemara Maćkowskiego i Chór Parafialny z Jednorożca, pod kierunkiem organistki Marii Małkowskiej.

Chór z Jednorożca razem z nowo powstałym chórem z parafii pw. Świętych Apostołów z Gruduska pod batutą organisty Bogdana Jakubowskiego wykonali wspólnie kolejne trzy utwory.

Na zakończenie koncertu wykonawcy otrzymali pamiątkowe statuetki i zostali ugoszczeni w remizie strażackiej.

 

 

j.b.

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments