Wzrasta opłata za pobyt dziecka w żłobku miejskim w Przasnyszu. Rodzice mają jej nie odczuć

W czasie ostatniej sesji rady miejskiej w Przasnyszu uchwalono podwyższoną opłatę za pobyt dziecka w żłobku miejskim. Miesięczna kwota wzrośnie o 100 zł. Rodzice jej jednak nie odczują.

 

400 zł – tyle będzie wynosiła miesięczna opłata za pobyt dziecka w żłobku prowadzonym przez samorząd miejski. To o 100 złotych więcej w porównaniu z tym co rodzice płacą obecnie (od września 2021 roku rodzice płacą 300 złotych).

Jak stwierdził burmistrz Łukasz Chrostowski, wzrost opłaty za żłobek w ogóle nie będzie miał wpływu na rodzinny budżet. Wszystko za sprawą programu Polski Ład.

– Już jakiś czas temu sugerowałem, że taka uchwała pojawi się w naszym porządku obrad. Rządowe programy jasno wskazują, że będzie wsparcie dla rodziców dzieci. My widzimy, że koszt utrzymania dziecka w żłobku wzrasta, jednak ta zmiana nie będzie miała wpływu na rodzinny budżet – mówił Łukasz Chrostowski.

 

W ramach Polskiego Ładu przewidziano bowiem dofinansowanie do opłat za żłobek w wysokości 400 zł miesięcznie. Pieniądze mają być przekazywane bezpośrednio placówkom.

Dofinansowanie potocznie nazywane „400 plus” ma przysługiwać na dziecko, które uczęszcza do żłobka, klubu dziecięcego albo jest objęte opieką sprawowaną przez dziennego opiekuna, jeżeli nie został przyznany na to dziecko rodzinny kapitał opiekuńczy.  Dofinansowanie „400 plus” ma przysługiwać niezależnie od osiąganego dochodu. Nie będzie tu zatem wymagane spełnianie kryterium dochodowego. Aby uzyskać wsparcie, rodzice będą składać wnioski do ZUS. Kwotę otrzymanego dofinansowania ZUS wypłaci bezpośrednio danej placówce na wskazany rachunek bankowy. Instytucje opieki będą również uzupełniały w systemie teleinformatycznym dane niezbędne do wypłaty świadczeń.

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
xne
xne
2 lat temu

Bardzo dobrze , wszystko drożeje.

Jolka
Jolka
2 lat temu
Reply to  xne

Mnie wkurzają te plusy. Czekam, kiedy te plusy dadzą do pensji

Jolka
Jolka
2 lat temu
Reply to  xne

Oczywiście, kolejne plus😪

Diego maraDonna
Diego maraDonna
2 lat temu

Ludzie zrozumcie w koncu ze pis najpierw daje pozniej zabiera, polski lad pokryje, a kto sie sklada na ten polski lad??? Ide spac

Rudi
Rudi
2 lat temu

Czy dzięki podwyżce uda się postawić więcej kaczkomatów?

marta
marta
2 lat temu

Będzie odczuwalne dla rodziców, ponieważ podwyżka obowiązuję od 1 marca i te pieniądze trzeba faktycznie zapłaci. A dofinansowania na razie nie ma.