WZMOCNIONA POGOŃ NIE DAŁA RADY PRZASNYSZOWI

Pogoń II Siedlce – MKS Przasnysz 2:2 (1:0)

Mimo prowadzenia 2:0 Pogoń II nie wygrała meczu z MKS Przasnysz. Przasnyszanie doprowadzili do remisu 2:2 i wywieźli z Siedlec jeden punkt. Do spotkania z Przasnyszem trener Marcin Tomaszewski miał do dyspozycji praktycznie całą jedenastkę z pierwszej drużyny. W wyjściowej jedenastce Pogon II, do grona trenujących z I-ligowcami dołączył jedynie Przemysław Rodak.
Pierwsza połowa spotkania to optyczna przewaga siedlczan, choć momentami do groźnych sytuacji dochodzili również przyjezdni. Groźny w zespole MKS był przede wszystkim Dominik Lemanek, który kilkakrotnie utrudnił pracę Przemysławowi Frąckowiakowi. W 37 minucie gola zdobyli Pogoniści. Po zagraniu Pawła Łydkowskiego z rzutu wolnego, jeden z graczy gości dotknął piłkę ręką w polu karnym i sędzia wskazał na 11 metr. Rzut karny wykorzystał Dominik Barciak. W końcówce pierwszej połowy jeszcze jedną okazję na podwyższenie wyniku miał Barciak, lecz Rafał Szymański z trudnościami wybił piłkę za linię końcową.

Po zmianie stron znów lepiej radzili sobie gospodarze i w 58 minucie podwyższyli prowadzenie. Rzut wolny z dalekiej odległości wykonywał Dawid Kieplin i ku zdziwieniu wszystkich piłka po nieudanej interwencji golkipera wpadła do bramki. Na pewno bramkarzowi gości nie pomogło słońce świecące w jego stronę, które utrudniało widoczność. Chwilę potem po indywidualnej akcji Artur Gawęda dał przasnyszanom gola kontaktowego. Trafienie, ożywiło drużynę prowadzoną przez Pawła Mazurkiewicza i od tego momentu goście coraz częściej stwarzali zagrożenie. Szansę na wyrównującego gola miał m.in. Lemanek, lecz piłka przeszła obok słupka. Decydująca była 85 minuta. Wtedy goście przeprowadzili akcję skrzydłem i po dośrodkowaniu Gawęda po raz drugi pokonał Frąckowiaka dając swojej drużynie remis.

Bramki: Dominik Barciak 37 (k), Dawid Kieplin 58 – Artur Gawęda 59 (as. Michał Pragacz), 85’ Artur Gawęda (as. Maciej Smoliński).
Pogoń : Przemysław Frąckowiak – Dawid Kieplin, Przemysław Rodak, Michał Panufnik,  Paweł Łydkowski (61, Sebastian Krawczyk) – Paweł Garyga, Adrian Małachowski,  Łukasz Jegliński, Dominik Barciak (61, Paweł Marchel), Dominik Kun – Cezary Demianiuk.

MKS Przasnysz: Rafał Szymański – Mateusz Pepłowski, Robert Wróblewski, Damian Grędziński, Sebastian Zakrzewski (75, Dariusz Przebierała) – Sebastian Lubiński,  Michał Pragacz (75, Arkadiusz Wiśniewski), Jarosław Chełchowski, Dominik Lemanek (82, Łukasz Kosiorek), Maciej Smoliński – Artur Gawęda

Żółte kartki: Michał Panufnik, Łukasz Jegliński  – Dominik Lemanek , Michał Pragacz, Artur Gawęda 90+4.
Sędzia: Maciej Pietrzyk (Radom)