Wywiad z Grzegorzem Młodzianowskim – Młodzi w Regionie

Stowarzyszenie „Młodzi w Regionie” na naszym terenie działa już ponad rok. Jest to jedna z niewielu inicjatyw młodzieży, której celem jest niesienie pomocy potrzebującym. Wszyscy znamy organizowane przez nich koncerty, zawody sportowe czy liczne akcje charytatywne. Dziś przedstawiamy wywiad z jednym z jej członków, Panem Grzegorzem Młodzianowskim – koordynatorem ds. osób niepełnosprawnych, uhonorowanym przez władze naszego miasta statuetką za działalność na rzecz osób niepełnosprawnych.

 

Jak zaczęła się Pana przygoda ze stowarzyszeniem Młodzi w Regionie?

Napisał do mnie na jednym z portali społecznościowych Łukasz Chrostowski (przyp. red. – założyciel stowarzyszenia Młodzi w Regionie), który zaproponował mi przyłączenie się do stowarzyszenia oraz objęcie stanowiska Koordynatora ds. osób niepełnosprawnych.

Jak długo współpracuje Pan ze stowarzyszeniem ?

Od samego powstania stowarzyszenia czyli od kwietnia 2011r

Na jakich zasadach współpracuje pan z MwR ?

Staram się pomagać w każdej możliwej inicjatywie przy organizacji, wykonując chociażby jakieś telefony, maile. Staram się kontaktować z ludźmi potrzebującymi z naszego regionu, by móc jakoś udzielić im pomocy. Jedną z osób był nastoletni Patryk, dla którego stowarzyszenie zorganizowało koncert charytatywny, uzbieraliśmy dzięki temu na potrzebny dla niego rotor rehabilitacyjny. Pomagam również przy doborze odpowiedniego sprzętu, wypełnieniu wniosków i przy formalnościach osobom potrzebującym jakiegoś sprzętu rehabilitacyjnego, ortopedycznego, czy innego ułatwiającego życie niepełnosprawnym. Dzięki temu udało mi się pomóc dwóm osobom, które się do mnie zgłosiły. Niedawno bo 2 grudnia zorganizowałem również już po raz drugi Obchody Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych 🙂 W przyszłym roku planuję kolejne tego typu obchody.

Czy poza stowarzyszeniem Młodzi w Regionie udziela się pan w innych instytucjach?

Nie 🙂

Rozumiem ze praca absorbuje cały wolny czas ?

Nie, nie. W stowarzyszeniu jest dużo osób, więc każdy ma coś do zrobienia.

A skąd ta pasja i chęć pomocy innym ?

To chyba wynika z mojego charakteru, gdyż jestem wrażliwym facetem, lubiącym być w ruchu.  Lubię po prostu jak coś się dzieje, kiedy jestem komuś potrzebny. 🙂

Ostatnio został Pan uhonorowany nagrodą za swoją działalność na rzecz osób niepełnosprawnych. Czy to pierwsze takie wyróżnienie?

Tak, to pierwsze takie wyróżnienie. Na „Obchodach Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych”, które zorganizowałem 2 grudnia 2012 roku otrzymałem list gratulacyjny oraz statuetkę w podziękowaniu za działalność na rzecz osób niepełnosprawnych od Burmistrza Przasnysza Waldemara Trochimiuka oraz Przewodniczącego Rady Miejskiej Piotra Jeromina.

Jakie plany ma MwR na najbliższe miesiące ?

W grudniu co weekend mamy coś zaplanowane, 2 grudnia – Obchody Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych (wystąpili m.in. ABY POGRAĆ i w Parku Miejskim Teatr Tańca z Ogniem „MANTRA”)

9 grudnia – odbył się w Makowie Mazowieckim charytatywny turniej piłki nożnej halowej.

14-16 grudnia – II Regionalne Dni Ewangelizacji (m.in. turniej piłki siatkowej, regionalny SacroSong)

22 grudnia – pierwszy w historii miasta Przasnysz NOCNY MARATON FILMOWY.

29 grudnia – planowany rockowy koncert charytatywny w Przasnyszu.

Na przełomie stycznia i lutego 2013 roku planujemy przeprowadzić pierwszy w naszym mieście turniej w bardzo popularną grę PlayStation oraz koncert lokalnej sceny hip-hopowej.

Po Nowym Roku ja planuję zorganizować np. Międzynarodowy Dzień Inwalidów – obchodzony w trzecią niedzielę marca również jako Międzynarodowy Dzień Inwalidów i Osób Niepełnosprawnych, Międzynarodowy Dzień Głuchych – obchodzony w ostatnią niedzielę września, wieńczący powstały później Międzynarodowy Tydzień Głuchych (ang.’International Week of the Deaf), ustanowiony w 1958 przez Światową Federację Głuchych (WFD) Święta niewidomych: w dzień urodzin Louisa Braille’a – 4 stycznia, ustanowione w rocznicę śmierci twórcy alfabetu dla niewidomych. Światowy Dzień Wzroku (ang. World Sight Day) – drugi czwartek października z inicjatywy Lions Clubs International i jej kampanii SightFirst. Międzynarodowy Dzień Białej Laski – 15 października, ustanowiony przez Europejską Unię Niewidomych (EBU), której zjazd odbył się w Polsce obchodzony również, jako Międzynarodowy Dzień Niewidomych (ang. International Day for the Blind) w dzień urodzin Valentina Haüya {1745-1822), założyciela pierwszej szkoły dla niewidomych w Paryżu – 13 listopada, obchodzone od 1946 roku, jako Międzynarodowy Dzień Niewidomych.

Czy chciałby Pan przekazać coś naszym czytelnikom ?

Zachęcam do kontaktowania się osób potrzebujących z naszym stowarzyszeniem. Udzielimy wszelkiej możliwej pomocy osobom z naszego regionu.

    Dziękujemy serdecznie za poświęcony czas i życzymy dalszego rozwoju stowarzyszenia Młodzi w Regionie.

Dziękuję i pozdrawiam.Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments