Wyszedł chwiejnym krokiem ze stacji paliw i wsiadł za kierownicę. Miał prawie 3 promile

Funkcjonariusz w czasie wolnym od służby udaremnił jazdę 51-latkowi, który wsiadł za kierownicę, mając prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Uchronił przed możliwą tragedią samego kierowcę, jak również i innych uczestników ruchu.

 

– We wtorek (2.07) kilka minut po godz. 22 funkcjonariusz Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Policji, będąc w czasie wolnym od służby, zauważył kierowcę, który chwiejnym krokiem wyszedł z jednej ze stacji paliw, wsiadł do auta i próbował odjechać – informuje asp. Magda Zarembska.

Policjant widząc podejrzane zachowanie kierującego oplem, zatrzymał go, zabrał mu kluczyki i poinformował o całym zdarzeniu dyżurnego komendy.

– Po kilku minutach na miejscu pojawili się funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego. Za kierownicą opla siedział 51-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego. Badanie stanu trzeźwości wykazało prawie 3 promile alkoholu w jego organizmie. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy, a pojazd został zabezpieczony na parkingu strzeżonym. 51-latek trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Za popełnione przestępstwo mężczyźnie grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna – dodaje rzeczniczka.

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Arkadiusz
Arkadiusz
19 dni temu

Bardzo dobrze że złapali go, niech się tłumaczy teraz

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
19 dni temu

A dlaczego pracownicy stacji nie zainteresowali się typem? Przecież sprzedaż alkoholu pijanemu jest zakazana. Poza tym nie widzieli, że gość w takim stanie przyjechał autem?