Wystawiła towar na sprzedaż. Straciła kilka tysięcy złotych

Piątek trzynastego okazał się naprawdę pechowy dla 50 – letniej mieszkanki Mławy, która na popularnym portalu ogłoszeniowym wystawiła towar do sprzedania. Kobieta straciła 7 tysięcy złotych.

 

Portale ogłoszeniowe cieszą się dużym zainteresowaniem. To miejsce, gdzie można szybko sprzedać nietrafiony prezent lub kupić interesujący nas produkt z drugiej ręki. O ich popularności doskonale wiedzą oszuści, którzy wyłudzają kody BLIK lub generują fałszywe linki do pobierania wpłat.

W ostatnim czasie ofiarą oszustów padła 50 – letnia mławianka. Kobieta straciła ponad 7 tysięcy zł.

 

– Kobieta na popularnym portalu  ogłoszeniowym wystawiła towar do sprzedania. Po chwili otrzymała wiadomość od kupującego, który chciał zrealizować płatność i dostawę. Skorzystała z przesłanego mailem linka, by pobrać pieniądze. Zalogowała się na swoje konto w banku, po chwili zorientowała się, że ktoś dokonał wypłat z jej konta za pomocą wygenerowanych kodów BLIK. Kobieta powiadomiła Policję – informuje Anna Pawłowska, oficer prasowy KPP Mława.

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Bartek
Bartek
10 miesięcy temu

łatwo, szybko, wygodnie to motta tych portali na 'O’ czy 'V’ w nazwie. tylko jest tam masa oszustów. a to wyślą Ci cegłe zamiast konsoli, a to w linku do przewoźnika zaszyją link do trojana, wirtualnego pulpitu, a to w ogóle znikną po sprzedaży setek produktów… weryfikacja? niestety te portale kładą na to la…kę. To my musimy weryfikować. Nowy klient portalu? lampka żółta? Cena atrakcyjna względem ofert = lampka żółta. Zero komentarzy od kupujących, towar za 'symboliczne 1zł’ ale wysyłkę pokrywa kupujący wystarczy kliknąć link – lampka czerwona. etc.

Anna
Anna
10 miesięcy temu

piszecie o tych oszustwach. a ciekawe ILU tych oszustów złapała policja?? przecież te dane nie są anonimowe. telefony są rejestrowane, kody BLIK czy przelewy trafiają na REALNE konta złodziei. Oni nie są anonimowi! coś ktoś? ilu ich złapano? jaki procent skuteczności ma policja?