Wystawiła na sprzedaż odzież. Straciła ponad 5 tysięcy złotych

Fałszywy link do pobrania wpłat, przejęcie konta bankowego – to znany sposób działania oszustów, wykorzystujących popularność portali ogłoszeniowych. Pomimo wielu ostrzeżeń, wciąż nie brakuje osób, które padają ofiarą internetowych oszustów. Tym razem pieniądze straciła 37-latka.

 

– Oszukana przez hakerów 37-letnia mławianka, wystawiła na popularnej platformie handlowej odzież na sprzedaż. Już po chwili napisała do niej zainteresowana kupnem osoba. Poprosiła o adres e-mail, aby przesłać link do pobrania wpłaty za towar. Mławianka skorzystała z przesłanego linka – informuje asp.szt. Anna Pawłowska  z KPP Mława.

 

– Strona formularza przypominała oryginalną. Kobieta podała na niej dane do logowania na swoim koncie w banku. Po chwili utraciła dostęp do własnego konta, z którego jak się okazało, haker wypłacił ponad 5 tysięcy złotych. Kobieta powiadomiła policję – czytamy.

 

ren

Sprawdź również
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Gość dnia
Gość dnia
6 miesięcy temu

serio !!!!
No na prawdę głupich ludzi nie brakuje.

Arkadiusz
Arkadiusz
6 miesięcy temu

Większe kary powinny być, zawsze bronię ludzi i ostrzegam przed tymi którzy chcą skorzystać na krzywdzie innych. Może jakieś spotkania z policjantami w każdym mieście