Wystawiła na sprzedaż odzież. Straciła ponad 5 tysięcy złotych

Fałszywy link do pobrania wpłat, przejęcie konta bankowego – to znany sposób działania oszustów, wykorzystujących popularność portali ogłoszeniowych. Pomimo wielu ostrzeżeń, wciąż nie brakuje osób, które padają ofiarą internetowych oszustów. Tym razem pieniądze straciła 37-latka.

 

– Oszukana przez hakerów 37-letnia mławianka, wystawiła na popularnej platformie handlowej odzież na sprzedaż. Już po chwili napisała do niej zainteresowana kupnem osoba. Poprosiła o adres e-mail, aby przesłać link do pobrania wpłaty za towar. Mławianka skorzystała z przesłanego linka – informuje asp.szt. Anna Pawłowska  z KPP Mława.

 

– Strona formularza przypominała oryginalną. Kobieta podała na niej dane do logowania na swoim koncie w banku. Po chwili utraciła dostęp do własnego konta, z którego jak się okazało, haker wypłacił ponad 5 tysięcy złotych. Kobieta powiadomiła policję – czytamy.

 

ren

Sprawdź również
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Gość dnia
Gość dnia
21 dni temu

serio !!!!
No na prawdę głupich ludzi nie brakuje.

Arkadiusz
Arkadiusz
20 dni temu

Większe kary powinny być, zawsze bronię ludzi i ostrzegam przed tymi którzy chcą skorzystać na krzywdzie innych. Może jakieś spotkania z policjantami w każdym mieście