Wystawa plenerowa „Znane i mniej znane” na płocie przasnyskiej „Jedynki”

Od wczoraj mieszkańcy Przasnysza mogą oglądać kolejną wystawę plenerową, która pojawiła się w przestrzeni miejskiej. Tym razem tablice o tematyce historycznej zostały zamontowane na płocie Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Przasnyszu.

 

Wystawa plenerowa „Znane i mniej znane” przygotowana została przez pracowników Muzeum Historycznego w Przasnyszu, Monikę Miłoszewską, Huberta Dębego i Bartosza Drejerskiego.

– To już kolejna z wystaw plenerowych przygotowana we współpracy z Urzędem Miasta. Na wystawie zaprezentowane są zarówno istniejące już, jak i nieistniejące obiekty o znaczeniu historycznym, takie jak kościoły, synagoga, która dawniej w Przasnyszu istniała, cerkwie, koszary, a także dom wybudowany dla pruskiego generała Roquette’a – obecnie siedziba banku, a także budynek szkoły rolniczej – mówi nam Bartosz Drejerski z Muzeum Historycznego w Przasnyszu.

 

– Tą wystawą chcieliśmy przybliżyć mieszkańcom Przasnysza, w takiej niezobowiązującej formie ciekawe obiekty, które w naszym mieście istniały, a już ich nie ma lub te, które możemy oglądać do dzisiaj – dodaje nasz rozmówca.

Wystawa „Znane i mniej znane” powstała z inicjatywy burmistrza Łukasza Chrostowskiego.

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments