Wystawa plenerowa na 100-lecie konsekracji kościoła w Olszewce

Trwają przygotowania do obchodów 100-lecia konsekracji kościoła w Olszewce. W uroczystości zaangażowane jest Stowarzyszenie „Przyjaciele Ziemi Jednorożeckiej”, które planuje z tej okazji przygotować historyczną wystawę plenerową.

 

Kościół w miejscowości Olszewka, w gminie Jednorożec jest jedynym ośmiobocznym budynkiem kultu religijnego w diecezji łomżyńskiej oraz jednym z 12 drewnianych kościołów na Kurpiach. Obecnie trwają przygotowania do obchodów 100-lecia konsekracji kościoła.

Stowarzyszenie „Przyjaciele Ziemi Jednorożeckiej” w związku z rocznicą przygotowuje plenerową wystawę zdjęć historycznych.

– Zbieramy zdjęcia ilustrujące historię wsi Olszewka. Interesuje nas nie tylko życie religijne. Strażacy, szkoła, podwórko, sołtysi, radni i rady gromadzkie, osoby zasłużone dla społeczności, spotkania rodzinne i towarzyskie, proza życia w gospodarstwie – każda fotka może się przydać – informuje stowarzyszenie.

 

Zdjęcia można przekazywać do zeskanowania członkom Stowarzyszenia „Przyjaciele Ziemi Jednorożeckiej” lub wysłać już przygotowane skany.

Wszelkich informacji udzielą: Maria Weronika Kmoch, Barbara Nizielska, Milena Furman, sołtys Olszewki Krzysztof Grabowski oraz ks. Andrzej Gromadzki, proboszcz parafii pw. św. Antoniego w Olszewce.

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments