Wystawa Jana Niksińskiego w przasnyskim muzeum

Przasnyskie Muzeum Historyczne zaprasza w najbliższą sobotę, 7 maja na wernisaż wystawy pochodzącego z Przasnysza, artysty malarza Jana Niksińskiego.

 

Muzeum Historyczne w Przasnyszu zaprasza mieszkańców miasta na wystawę „Abstrarealizm” Jana Niksińskiego. Wydarzenie odbędzie się w najbliższą sobotę, 7 maja o godz. 16.00. Wystawę będzie można oglądać do 30 czerwca.

Jan Niksiński to urodzony w 1952 roku w Przasnyszu artysta malarz. W Przasnyszu ukończył Szkołę Podstawową nr 1 i Liceum Ogólnokształcące. Studiował w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Gdańsku (1973-75), Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (1975-78) i Akademie für Angewandte Kunst w Wiedniu (1980-81).

 

Uczestniczył w ponad czterdziestu wystawach indywidualnych i zbiorowych, gł. w Austrii, Niemczech i Polsce (w tym pięciokrotnie w Galerii Milano w Warszawie i dwukrotnie w Muzeum Historycznym w Przasnyszu). Prace artysty znajdują się m.in. w Bibliotece Narodowej w Warszawie oraz w wielu zbiorach publicznych i prywatnych w kraju i za granicą.

 

 

 

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments