Wysokie noty zawodniczek z Zielonej podczas Mistrzostw Polski Młodziczek i Młodzików w podnoszeniu ciężarów

Maja Liwendowska i Oliwia Bądkowska, uczennice z Publicznej Szkoły Podstawowej w Zielonej uplasowały się na wysokich pozycjach podczas Mistrzostw Polski Młodziczek i Młodzików do lat 15 w podnoszeniu ciężarów w Sokołowie Podlaskim.

 

W dniach od 20 do 21 października w hali sportowej przy Zespole Szkół Nr 1 im. K.K. Baczyńskiego w Sokołowie Podlaskim odbyły się Mistrzostwa Polski Młodziczek i Młodzików do lat 15 w podnoszeniu ciężarów. Ich organizatorem był Ludowy Miejsko – Powiatowy Klub Podnoszenia Ciężarów w Sokołowie Podlaskim oraz Polski Związek Podnoszenia Ciężarów.

Głównym celem zawodów była popularyzacja podnoszenia ciężarów wśród dzieci i młodzieży, ocena poziomu sportowego zawodniczek i zawodników w tej grupie wiekowej oraz wyłonienie Mistrzów Polski do lat 15 na 2022 rok. Do zawodów przystąpiło 285 zawodników, w tym 118 dziewcząt i 167 chłopców.

 

Wśród zawodników znalazły się także uczennice z Publicznej Szkoły Podstawowej im. ks. Jerzego Popiełuszki w Zielonej, które wystartowały w barwach klubu Mazovia Ciechanów.

– Maja Liwendowska zajęła IV miejsce z wynikiem 47 kg w dwuboju, natomiast Oliwia Bądkowska uzyskała wynik 65 kg plasując się na IX miejscu – informuje szkoła.

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments