Wysokie miejsce żołnierzy 2. ORel Przasnysz w mistrzostwach w strzelaniu. St. chor. sztab. Radosław Heyka ze złotem!

W dniach 18 – 19 maja w Bartoszycach odbyły się mistrzostwa 16. Dywizji Zmechanizowanej w strzelaniu z pistoletu wojskowego. Gospodarzem zawodów była 20. Brygada Zmechanizowana.

 

W pierwszym dniu zawodów wyłoniono najlepszych strzelców w klasyfikacji indywidualnej. Bezkonkurencyjny tego dnia był żołnierz przasnyskiej jednostki – st. chor. sztab. Radosław Heyka, który z przewagą 5 punktów sięgnął po złoty medal.

Kolejny dzień mistrzostw przyniósł rozstrzygnięcia w klasyfikacji drużynowej. Po zaciętej walce ostatecznie reprezentanci 2. Ośrodka Radioelektronicznego ulegli zespołowi 15. Brygady Zmechanizowanej z Giżycka i stanęli na drugi stopniu podium. Z brązowych medali cieszyli się żołnierze z 9. Brygady Kawalerii Pancernej z Braniewa.

 

– Reprezentanci Ośrodka od lat udowadniają, że należą do ścisłej czołówki zmagań w strzelaniu z pistoletu wojskowego. Zawsze podkreślam, że odpowiednia kondycja strzelecka, wysoki stan znajomości budowy broni czy zasad posługiwania się nią cechować powinny każdego żołnierza Ośrodka. Podczas szkolenia wydawać się może, że niektóre zagadnienia powtarzane są wręcz do znudzenia, jednak w mojej ocenie w posługiwaniu się bronią nie ma miejsca na rutynę, a jedynie ciągłe doskonalenie swoich umiejętności, aż do ich pełnego opanowania pozwala odnieść sukces. To właśnie wpajane nawyki często przekładają się na odpowiednie utrwalanie pamięci mięśniowej, co w prawdziwej walce może nawet uratować życie – podsumował wyniki Dowódca 2. Ośrodka Radioelektronicznego płk dypl. Bogusław Postek.

 


 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments