Wysłał nowo poznanej kobiecie intymne zdjęcie. Szantażystka zażądała 17,5 tys. zł

O tym, jak niebezpieczne mogą być nowe znajomości na portalach społecznościowych przekonał się młody mieszkaniec Ostrołęki. Mężczyzna dał namówić się na przesłanie intymnego zdjęcia nowo poznanej w internecie atrakcyjnej kobiecie. Krótko potem był szantażowany.

 

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce w ostatnim czasie otrzymali zgłoszenie dotyczące oszustwa, do którego doszło na popularnym portalu społecznościowych.

– Pokrzywdzony mężczyzna oświadczył, że za jego pośrednictwem nawiązał kontakt w „sieci” z atrakcyjną kobietą. W trakcie prowadzonej korespondencji młody ostrołęczanin dał się namówić na przesłanie jej swojego intymnego zdjęcia i filmu. Krótko po tym kobieta zaczęła go szantażować żądając od niego pieniędzy w wysokości 17 tys. 500 złotych – informuje kom. Tomasz Żerański.

– Mężczyzna wykonał na wskazane przez kobietę konto 5 przelewów na łączną kwotę 2100 złotych, zanim zgłosił się do komendy – dodaje.

Policja apeluje o ostrożność w przypadku kontaktów zarówno z naszymi „znajomymi”, jak i osobami obcymi.

– Zasada ograniczonego zaufania co do nowo poznanych osób, ale również naszych partnerów, partnerek, które znamy od krótkiego czasu powinna nas obowiązywać zarówno w świecie realnym, jak i wirtualnym – przekazują funkcjonariusze.

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments