Wyprzedził radiowóz na podwójnej ciągłej i rzucił się do ucieczki

Wyprzedził radiowóz na podwójnej ciągłej. Potem przyspieszył i zaczął uciekać. Okazało się, że kierował będąc pod wpływem alkoholu, miał również zatrzymane prawo jazdy i brak ważnego badania technicznego.

 

Podczas nocnej służby na drodze krajowej nr 60 w okolicach miejscowości  Gogole-Steczki funkcjonariusze z Wydziału Prewencji  próbowali zatrzymać do kontroli drogowej kierującego samochodem marki Citroen, który popełnił wykroczenie drogowe.

– Kierowca Citroena wyprzedził jadący radiowóz w miejscu niedozwolonym, ograniczonym linią, podwójną ciągłą. Manewr kierowcy stwarzał zagrożenie bezpieczeństwa, gdyż zmusił kierowcę jadącego z przeciwnego kierunku do zjechania na pobocze. 49-latek pomimo wydawanych mu sygnałów świetlnych i dźwiękowych do zatrzymania, przyśpieszył i zaczął uciekać. Ignorował polecenia policjantów, kontynuował jazdę wielokrotnie przekraczając oś jezdni zjeżdżając na przeciwległy pas ruchu. Policjanci zatrzymali pojazd w Pomorzach – relacjonuje nadkom. Jolanta Bym.

 

Po zatrzymaniu mężczyzny, mieszkańca powiatu ciechanowskiego, policjanci wyczuli od niego alkohol. Badanie wykazało, że miał 2,5 promila.

– Dodatkowo po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że 49-latek ma zatrzymane prawo jazdy, a pojazd nie ma aktualnego badania technicznego. Samochód został odholowany, a kierowca trafił do policyjnego aresztu – dodaje Bym.

49-latkowi za niezatrzymanie się do kontroli drogowej grozi do 5 lat pozbawienia wolności, za prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu oprócz punktów karnych, grozi grzywna, ograniczenie wolności lub pozbawienie wolności do lat 2 oraz zakaz prowadzenia pojazdów na okres od 3 do 15 lat i od 5000 do 60 000 złotych na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments