Wyprawki szkolne dla dzieci uchodźców z Ukrainy

Fundacja Inicjatyw Prorodzinnych i Opiekuńczo – Wychowawczych „Nasze Dzieci” w Czernicach Borowych otrzymała darowiznę z przeznaczeniem na pomoc dzieciom uchodźców z Ukrainy. Kupiono wyprawki szkolne.

 

Fundacja Inicjatyw Prorodzinnych i Opiekuńczo – Wychowawczych „Nasze Dzieci” w Czernicach Borowych pozyskała środki finansowe z przeznaczeniem na pomoc dla dzieci uchodźców z Ukrainy, którzy po 24 lutego 2022 roku zamieszkali na terenie powiatu przasnyskiego.

– Darowizna została przekazana od Kobmand Herman Sallings Fond z siedzibą w Danii reprezentowaną w Polsce przez Netto Sp. z. o.o. Z otrzymanej darowizny zostały sfinansowane 10-dniowe kolonie letnie dla szóstki dzieci w Zakopanem oraz przygotowano wyprawkę szkolną dla dziesięciu dzieci uczęszczających do szkół podstawowych na terenie powiatu przasnyskiego. W wytypowaniu dzieci do wyprawki pomogła Małgorzata Góralczyk, dyrektor Szkoły Podstawowej im. Janiny Sieklickiej w Czernicach Borowych – informuje Wojciech Tytz, prezes zarządu FIPIOW „ Nasze Dzieci”.

 

W wyprawkach znalazły się szkolne plecaki, piórniki, zeszyty, a także różnego rodzaju przybory szkolne.

 

 

j.b.

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments