Wyprawka 300 plus! Od kiedy składać wnioski i na jakich zasadach ?

Już od lipca będzie można składać wnioski o wyprawkę szkolną 300 plus elektronicznie, a od sierpnia – tradycyjnie. Projekt rozporządzenia dotyczący programu rządowego „Dobry start” został obecnie skierowany do konsultacji społecznych. 

Od 1 lipca wnioski o przyznanie świadczenia mają być przyjmowane wyłącznie przez internet, za pośrednictwem portalu empatia.mpips.gov.pl.

 

Dla Kogo wyprawka 300+

Jak zapewnia rząd, pieniądze dostaną wszyscy uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Wyprawkę mają otrzymywać dzieci uczące się do ukończenia przez nie 18. roku życia, a w przypadku dzieci niepełnosprawnych – do ukończenia 24. roku życia (niezależnie od daty rozpoczęcia nauki w danej szkole).

Wyprawkę otrzymają również dzieci, które już ukończyły 18. rok życia pod warunkiem, że będą kontynuować naukę w szkole, którą rozpoczęły przed 18. rokiem życia, ale nie dłużej niż do ukończenia przez nie 20 lat.

 

Kiedy wypłata świadczenia „Dobry start”

Świadczenia mają zostać wypłacane w ciągu 2 miesięcy od dnia złożenia wniosku z prawidłowo wypełnionymi dokumentami, nie później jednak niż do 30 września danego roku. Realizacją programu mają zająć się gminy. Wnioski będzie można składać prawdopodobnie w ośrodkach pomocy społecznej, a w przypadku pieczy zastępczej – w powiatowych centrach pomocy rodzinie. Wyprawka nie trafi natomiast do dzieci w „zerówkach”.

 

red.

 

 

 

Źródło pomorska.pl
Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments