Wypadek z udziałem motocyklisty. 43-latek trafił do szpitala

Policjanci wyjaśniają przyczynę zdarzenia drogowego do jakiego doszło na trasie Krasnosielc – Sypniewo. Kierujący motocyklem stracił panowanie nad jednośladem i przewrócił się doznając urazu głowy. 43 – letni mężczyzna trafił do szpitala.

 

Zdarzenie miało miejsce 12 września o godz. 21.00 w Zamościu.

– Wstępne ustalenia wskazują, że 43 – letni kierujący motocyklem jadąc z Krasnosielca w kierunku Sypniewa stracił panowanie nad pojazdem i przewrócił się doznając urazu głowy. Prawdopodobnie nie miał założonego kasku ochronnego. 43 – letni mieszkaniec powiatu makowskiego został przewieziony do szpitala – informuje podkom. Monika Winnik, rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Makowie Maz.

Na miejscu zdarzenia wykonano czynności, które pozwolą ustalić dokładną przyczynę zdarzenia. Od kierującego pobrano krew do badań.

– Apelujemy do kierujących skuterami czy motocyklami o jazdę w kasku ochronnym. Przypominamy, że zgodnie z art. 40.1 Ustawy Prawo o ruchu drogowym „kierujący motocyklem lub motorowerem oraz osoba przewożona takimi pojazdami są obowiązani używać w czasie jazdy hełmów ochronnych odpowiadających właściwym warunkom technicznym” – dodaje rzeczniczka.

 

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments