Wypadek z udziałem dwóch motocyklistów. Jeden miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie

W sobotę, o godz. 15.30, na łuku drogi w Dębsku doszło do wypadku z udziałem dwóch motocyklistów. Jeden z nich był pijany, a motocykl którym się poruszał nie był dopuszczony do ruchu. Młody mężczyzna nie miał też uprawnień do kierowania jednośladem.

 

– Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, pracujących na miejscu wypadku, kierujący motocyklem suzuki, 22-letni mieszkaniec pow. mławskiego, na łuku drogi zjechał na przeciwległy pas,  przewrócił motocykl na bok i  uderzył w jadącego z naprzeciwka motocyklistę. Hondą kierował 31- letni mławianin. Obu motocyklistom udzielono pierwszej pomocy, następnie zostali przewiezieni do szpitala w Mławie. Kierujący hondą motocyklista był trzeźwy, natomiast młody kierowca suzuki miał w organizmie ponad 1,80 promila alkoholu – informuje asp. szt. Anna Pawłowska.

 

Motocykl, którym się poruszał, był w złym stanie technicznym –  zużyte opony, brak lusterek wstecznych.  Nie miał aktualnych badań technicznych dopuszczających pojazd do ruchu. Nie posiadał również aktualnej polisy OC. Jak się ponadto okazało, 22-latek nie miał uprawnień do kierowania motocyklem. Policja szczegółowo ustala przebieg i przyczyny zdarzenia.

 

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments