Wypadek w Zarębach. Wywróciła się ciężarówka przewożąca 22 tony paszy dla zwierząt

We wtorek, 22 marca około godziny 13.00 na drodze wojewódzkiej nr 614 w Zarębach doszło do wypadku. Ciężarówka przewożąca paszę dla zwierząt przewróciła się. Działania strażaków trwały do godz. 2.00 w nocy.

 

W miejscowości Zaręby, na drodze wojewódzkiej nr 614, przewrócił się samochód ciężarowy wraz z naczepą. Kierowca omijając wysepkę stracił panowanie nad pojazdem. Na drogę wysypał się ładunek.

– Samochód ciężarowy przewoził 22 tony paszy dla zwierząt. Doszło do rozszczelnienia skrzyni ładunkowej i wysypania się paszy na jezdnię. Wyciekł również olej napędowy – informuje kpt. Piotr Kuligowski, rzecznik prasowy komendanta KP PSP w Przasnyszu.

 

Działania 6 zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odpompowaniu oleju napędowego z uszkodzonej ciężarówki oraz odłączeniu instalacji elektrycznej w pojeździe. Ruch na drodze był całkowicie zamknięty i kierowany objazdem wytyczonym przez policję.

W wypadku poszkodowane zostały dwie osoby, które trafiły się pod opieką zespołu ratownictwa medycznego. Po opatrzeniu ran pozostały na miejscu, odmawiając hospitalizacji. Działania trwały wiele godzin. Strażacy musieli ściągnąć specjalistyczny sprzęt.

– Ze względu na specyfikę zdarzenia zaistniała konieczność ściągnięcia specjalistycznego sprzętu, który odpompował rozsypaną paszę. Na miejsce dotarły również dwa holowniki, które postawiły samochód i odholowały go z miejsca zdarzenia – dodaje nasz rozmówca.

 

 

j.b.

Sprawdź również
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Sasetka
Sasetka
8 miesięcy temu

Jeśli się omija wysepki lewą stroną to właśnie takie tego skutki uboczne, prędkość też swoje zrobiła

Erodisco
Erodisco
8 miesięcy temu
Reply to  Sasetka

I jeszcze jak się ma 20 lat

Anonimus
Anonimus
8 miesięcy temu
Reply to  Erodisco

A jakie to ma znaczenie?

Wieśniak
Wieśniak
7 miesięcy temu

Hahaha.daun roku