Wypadek w Michalinowie. Do szpitala trafiło dwóch sześciolatków i sześćdziesięciolatka

Trwają ustalenia policji w sprawie wypadku na starym odcinku drogi krajowej nr 7 w pobliżu Michalinowa. W zdarzeniu ranne zostały trzy osoby, w tym dwóch 6-letnich chłopców. Do zderzenia dwóch samochodów osobowych doszło podczas manewru wyprzedzania.

 

Służby ratunkowe zostały zaalarmowane 16 czerwca, tuż przed godz. 16.

– Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, pracujących na miejscu wypadku, kierująca saabem 60-letnia mieszkanka Ciechanowa, jadąc w kierunku Gdańska, na wysokości stacji paliw, wykonując manewr skrętu w lewo, doprowadziła do zderzenia z wyprzedzającym ją samochodem marki Ford Kuga. W wyniku zderzenia ford zjechał na przeciwległy pas ruchu, następnie do rowu i uderzył w drzewo – informuje Anna Pawłowska z KPP Mława.

 

Fordem kierował 71-letni mławianin. Podróżowało z nim dwóch 6-letnich chłopców. Dzieci zostały przewiezione do szpitala w Ciechanowie. Ranna kierująca saabem trafiła  do szpitala w Mławie. Kierowcy byli trzeźwi. Mławska policja ustala szczegółowo przebieg i przyczyny wypadku.

Policja apeluje o rozsądek na drodze: „Trwa długi, czerwcowy weekend, pamiętajmy że nie jesteśmy na drodze sami. Pośpiech, chwila nieuwagi, brak koncentracji może doprowadzić do niebezpiecznej sytuacji. Pochopny manewr bez upewnienia się o bezpieczeństwie może zakończyć się wypadkiem.  Warto o tym pamiętać. Wyobraźnia i rozsądek na drodze to podstawa”.

 

 

ren

Sprawdź również
guest
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Boguś
Boguś
14 dni temu

Zaraz zaraz. Znaczy dziadzio wyprzedzał auto kobiety kiedy ona sygnalizowała manewr skrętu.

Jamal
Jamal
14 dni temu
Reply to  Boguś

Zgadza się, kierunkowskaz nie upoważnia do zmiany pasa i kierunku ruchu, trzeba jeszcze sporzeć w lusterko. Następnym razem może kierująca będzie o tym pamiętała.

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
14 dni temu
Reply to  Jamal

Ale, z drugiej strony, włączony kierunkowskaz zabrania wyprzedzania takiego auta….

Grzegorz
Grzegorz
14 dni temu

Nie, kierunkowskaz nie zabrania. Ale linia ciągła już tak. Kierunkowskaz daje do myślenia co się zaraz może wydarzyć..

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
14 dni temu
Reply to  Grzegorz

Art 24 ustawy PORD polecam.

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
14 dni temu
Reply to  Jamal

Możesz przytoczyć przepis, który nakazuje mi upewnienie się ze nie jestem wyprzedzany przy skręcaniu w lewo? Chodzi mi o przepis. Bo oczywiście zdrowy rozsądek nakazuje to robić.