Wypadek pod Konopkami. Do szpitala trafiła 15-miesięczna dziewczynka.

Trwają czynności mławskiej policji w sprawie zdarzenia drogowego na skrzyżowaniu drogi W 615 z drogą prowadzącą do miejscowości Konopki. Do szpitala w Ciechanowie przewieziono 2 osoby. Jedną z nich była 15-miesięczna pasażerka.

We wtorek, 17 września, na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej nr 615 z drogą prowadzącą do miejscowości Konopki doszło do zdarzenia drogowego. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, 36-letni mieszkaniec Ciechanowa, kierując pojazdem marki Peugeot, podczas manewru wyprzedzania zespołu pojazdów złożonych z ciągnika samochodowego marki Scania i naczepy marki Sommer – wykonującego manewr w lewo, uderzył prawym bokiem samochodu w lewy przedni narożnik ciągnika samochodowego. W wyniku tego zdarzenia Peugeot wjechał do przydrożnego rowu. Kierujący samochodem osobowym, jaki i jego 15-miesięczna pasażerka z nieustalonymi obrażeniami zostali przewiezieni do szpitala w Ciechanowie. Postępowanie prowadzi KPP w Mławie.

Policja apeluje o ostrożność – niedostosowanie prędkości i niezachowanie ostrożności na drodze, w przypadku gdy inny kierowca wykonuje manewr skrętu w lewo, prowadzi często do groźnych w skutkach zdarzeń drogowych. Chwila nieuwagi może doprowadzić do tragedii. Przyczyniają się do tego także złe nawyki za kierownicą, takie jak zatrzymanie się przy wykonywaniu skrętu w lewo, ze skręconymi kołami. Uderzony w tył pojazd, którego kierowca zatrzymał się w ten sposób, przemieszcza się na przeciwległy pas ruchu. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drodze zależy od każdego z nas, bądźmy ostrożni.


Źródło KPP Mława
Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments