Wyłudził od seniorki 20 tys. złotych metodą „na policjanta”. Wpadł na gorącym uczynku

Policja zatrzymała na gorącym uczynku 22-latka podejrzanego o oszustwo metodą „na policjanta”. W trakcie zdarzenia seniorka przekazała mężczyźnie 20 tysięcy złotych. Oszust decyzją sądu trafił na 3 miesiące do aresztu.

 

Oszustwa na szkodę osób starszych to niestety cały czas aktywny proceder. Seniorzy najczęściej padają ofiarami przestępców podszywających się pod policjantów, prokuratorów, czy też członków najbliższej rodziny. Dzięki pracy operacyjnej policjantów oraz coraz większej czujności przedstawicieli banków oszuści są zatrzymywani.

Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że do 72-letniej kobiety zatelefonował mężczyzna, podający się za policjanta. W trakcie rozmowy telefonicznej poinformował rozmówczynię, że Policja prowadzi działania ukierunkowane na zatrzymanie oszustów i prosił o pomoc w ich zatrzymaniu.

 

Pomoc miała polegać na przekazaniu gotówki. 72-latka będąc przekonana, że bierze udział w policyjnej akcji poszła do banku, aby zrobić to, co jej polecono. Kobieta wypłaciła pieniądze, które po chwili zostawiła we wskazanym przez oszustów miejscu.

22-letni mieszkaniec Warszawy wpadł na gorącym uczynku. Do zatrzymania doszło kilka dni temu w Ciechanowie. Funkcjonariusze odzyskali w całości 20 tysięcy złotych.

Mężczyzna usłyszał zarzuty i został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Za oszustwo grozi kara do 8 lat więzienia.

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments