Wyłoniono najlepszych strzelców 2. ORel Przasnysz

29 marca w 2. ORel Przasnysz odbyło się podsumowanie współzawodnictwa w strzelaniu z pistoletu i karabinka wojskowego. Zawody odbyły się na strzelnicy w m. Kąty Węgierskie w dniu 26 marca br. O miano najlepszego strzelca ubiegało się kilkudziesięciu żołnierzy.

 

Dowódca Ośrodka – płk dypl. Bogusław Postek pogratulował żołnierzom osiągniętych wyników oraz wręczył puchary, medale i pamiątkowe dyplomy.

– Cykliczna organizacja współzawodnictwa na poziomie Ośrodka pozwala na nabycie niezbędnego żołnierzom doświadczenia. W posługiwaniu się bronią nie ma miejsca na rutynę, dlatego takie zawody mają za zadanie również naukę pokory. Strzelcy, którzy zostali w dniu dzisiejszym wyróżnieni po części swoje bojowe doświadczenie zdobywali podczas współczesnych konfliktów zbrojnych. To wypracowanie umiejętności precyzyjnej eliminacji przeciwnika często skutkuje o powodzeniu całej akcji. Każdy żołnierz Ośrodka musi wykazywać się wszechstronną wiedzą, zarówno ogólnowojskową m.in. z zakresu maskowania, zasad przetrwania we wrogim terenie, skrytego przemieszczania, jak i umiejętnościami strzeleckimi. Najlepszego strzelca cechować musi opanowanie, żelazna psychika i odpowiednia kondycja. Serdecznie gratuluję osiągniętych wyników – podsumował.

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
taaaaa
taaaaa
3 lat temu

Onet wczoraj : „Wojska Obrony Terytorialnej zamówiły dla swoich żołnierzy tysiące profesjonalnych kompasów. Zamiast nich dostały niskiej jakości chińskie urządzenia dostępne na azjatyckich portalach aukcyjnych. Przetarg zorganizowała jednostka wojsk specjalnych Nil. Żołnierze mówią, że to, co dostali, to „plastikowe g…”. Nil nie widzi problemu, a dowództwo WOT nabiera wody w usta. Sprawę bada prokuratura wojskowa…W 2019 r. JW Nil ogłosiła przetarg na wojskowe kompasy dla Wojsk Obrony Terytorialnej. Jednym z oferentów okazał się sprzedawca grillów i trampolin ogrodowych. Zaproponował armii chińskie kompasy, opisując je parametrami wojskowymi. Chociaż jego konkurenci sygnalizowali JW Nil, że kompasy nie odpowiadają wojskowym wymogom, sprzedawca grillów… Czytaj więcej »

Mie
Mie
3 lat temu

Chłopaka z pierwszego zdjęcia już widzieliśmy chyba na infoprzasnysz. Nie zmarnował się. Powodzenia i dalszych sukcesów życzę!

Bat
Bat
3 lat temu
Reply to  Mie

Tak to ten sam. 😉