Wyjazd w góry i na… knedliczki!

W ostatnim tygodniu uczniowie z Zespołu Szkół w Krępie Nowej porzucili na kilka dni szkolne mury i zamienili tornistry na turystyczne plecaki. Prawie 50-osobowa grupa dzieci i opiekunów wyruszyła na czterodniową wyprawę na trasie Wrocław – Kotlina Kłodzka – Praga.

Dzień pierwszy był typowo miejskim zwiedzaniem stolicy Dolnego Śląska. Wrocław zachwycił zarówno dzieci, jak i dorosłych – zwłaszcza że dopisywała pogoda. Zarówno sam rynek, jak i tutejsze muzea kryły w sobie wiele uroku, który jednak dawał się łatwo odkrywać zwiedzającym.

Kolejny dzień był poświęcony na wizytę w Pradze. Katedra, zamek, ratusz z unikalnym zegarem i piękna panorama miasta – to wszystko czekało na gości z Polski. Obowiązkowa była także krótka przechadzka po moście Karola rozpiętym nad Wełtawą.

Następnego dnia „delegacja” ze szkoły w Krępie odwiedziła Teplickie Skalne Miasto, słynące z fantastycznych form skalnych ukształtowanych tu przez naturę. Wreszcie w drodze powrotnej znalazła się chwila na zwiedzanie Kłodzka, kopalni złota na Złotym Stoku i wędrówkę na Górę Igliczną.

Wycieczka pozostawiła po sobie niezatarte wrażenia i pozwoliła wielu uczniom odkryć piękno podróżowania – także po polskiej ziemi.


Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments