Wyjątkowy premierowy muzyczny projekt zabrzmi w przasnyskiej Farze. Wystąpi plejada polskich artystów scen rozrywkowych, musicalowych i operowych

Gmina Czernice Borowe w partnerstwie z Miastem Przasnysz, Gminą Krasne, Gminą Przasnysz, Gminą Jednorożec, Parafią Św. Wojciecha w Przasnyszu oraz Miejskim Domem Kultury w Przasnyszu organizuje koncert „Tradycje Polskie w Muzyce i Poezji”.

 

To wyjątkowy, premierowy projekt, który zabrzmi już 28 grudnia o godz. 18.45 w przasnyskiej Farze.

– Tradycje w polskiej muzyce i poezji, w pierwszej części koncertu, odkryjemy za pomocą liryki i wspaniałych piosenek m.in. z polskich filmów „Ostatni dzwonek”, czy „Quo vadis”. W drugiej części koncertu, o polskich tradycjach opowiemy za pomocą wierszy, a także kolęd, pastorałek i piosenek świątecznych stworzonych na przestrzeni ostatnich stu lat – informuje Gmina Czernice Borowe.

W koncercie udział weźmie plejada wybitnych polskich artystów scen rozrywkowych, musicalowych i operowych: Dorota Osińska (wokalistka, finalistka II edycji „The voice of Poland”), Monika Urlik (wokalistka, finalistka I edycji „The voice of Poland”), Marcin Jajkiewicz (wokalista musicalowy, przez lata związany z programem „Jaka to melodia?”), Jakub Milewski (śpiewak operowy, dyrektor artystyczny Festiwalu Muzycznego „Ostrołęckie Operalia”). Narrację podczas koncertu poprowadzi jedna z najbardziej rozpoznawalnych polskich aktorek teatralnych i filmowych – Teresa Lipowska. Solistom towarzyszyć będzie Orkiestra pod dyrekcją Mieczysława Smydy.

Wydarzenie jest dofinansowane ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego.

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments