Wyjaśnienie dot. zalewu w Karwaczu.

W związku z informacją zamieszczoną na portalu Info Przasnysz Urząd Gminy Przasnysz wyjaśnia:

Podstawowym zadaniem zbiornika „Karwacz” zlokalizowanego na rzece Morawce jest retencja wody do celów nawodnień rolniczych oraz zabezpieczenia przeciwpowodziowego. Zbiornik może także spełniać funkcję rekreacyjną  poprzez rozwój wędkarstwa. Teren wokół zbiornika zagospodarowany jest do celów rekreacyjnych natomiast z wody korzystają miejscowi wędkarze.

Zadaniem gminy jest utrzymanie zbiornika w takim stanie, aby spełniał swoją podstawową funkcję tj. retencyjną i ekologiczną. Zbiornik jest ostoją różnorodnego ptactwa i zwierząt wodnych.

Gmina dba o porządek na terenie wykorzystywanym rekreacyjnie tj. przy wiatach posadowionych przy zbiorniku. Wody płynące nie są własnością Gminy. Gmina Przasnysz jest właścicielem  gruntu pod zbiornikiem (zlokalizowanym na rzece Morawce), natomiast użytkownikiem wód zbiornika jest Okręg Mazowiecki Polskiego Związku Wędkarskiego w Warszawie na podstawie umowy użytkowania podpisanej z dyrektorem RZGW w Warszawie a na podstawie porozumienia z Gminą z dnia 05.06.2007 r. Okręg PZW zobowiązany jest do dbania o czystość pasa nabrzeży i lustra wody. Z tych powodów obarczanie odpowiedzialnością Gminy Przasnysz nie jest uzasadnione.

Gmina Przasnysz

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments