Wybuch gazu w Przasnyszu. Poszkodowany 70-letni mężczyzna. [AKTUALIZACJA]

Wczoraj, 29 października 2019 r. ,w Przasnyszu na ul. Pstrej, prawdopodobnie z powodu nieszczelnej butli gazowej doszło do wybuchu, w którym poszkodowany został 70-letni właściciel domu.

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że po godz. 12:00, najprawdopodobniej na skutek rozszczelnienia się butli z gazem znajdującej się wewnątrz budynku, w którym zamieszkiwał 70-letni mężczyzna, doszło do samozapłonu zgromadzonego gazu. Siła wybuchu była na tyle duża, że konstrukcja budynku została poważnie naruszona. Z miejsca wybuchu z obrażeniami twarzy i rąk 70 – latek karetką pogotowia został przewieziony do przasnyskiego szpitala.

Obecnie policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Przasnyszu wyjaśniają przyczyny zdarzenia. Powiatowy Nadzór Budowlany oceni uszkodzenia i zdecyduje czy budynek będzie nadawał się do dalszego zamieszkania.

W trosce o bezpieczeństwo przasnyska Policja apeluje o zachowanie maksimum ostrożności przy obsłudze kuchenek gazowych, piecyków grzewczych i innych urządzeń zasilanych gazem.

Źródło KPP Przasnysz
Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments