Wybuch gazu w Dębinach. Poszkodowany 59-letni mężczyzna

W sobotę rano, w jednym z mieszkań budynku wielorodzinnego w miejscowości Dębiny (gm. Szydłowo) doszło do wybuchu gazu. Ranny został mieszkający samotnie, 59-letni mężczyzna. Z poparzeniami ciała został przewieziony do szpitala w Mławie. Na pomoc rannemu jako pierwsi ruszyli sąsiedzi.

 

Jak wynika ze wstępnych ustaleń, podczas wymiany butli z gazem, doszło do wybuchu, w wyniku którego ranny został mieszkający samotnie 59-letni mężczyzna.

 

– Jako pierwsi na ratunek ruszyli sąsiedzi poszkodowanego. Wydostali z mieszkania rannego sąsiada, odłączyli prąd i butlę z gazem, wezwali pomoc. Starszy mężczyzna doznał poparzeń głowy i ręki, został przewieziony do szpitala w Mławie. Jego zdrowiu i życiu nie zagraża niebezpieczeństwo – informuje asp. szt. Anna Pawłowska.

Obecny na miejscu zdarzenia inspektor nadzoru budowlanego nie stwierdził uszkodzeń konstrukcyjnych budynku, sąsiedzi mogli wrócić do swoich mieszkań.

Trwają szczegółowe ustalenia przyczyn wybuchu, postępowanie prowadzi KPP w Mławie.

 


 

 

Źródło KPP w Mławie
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Syn Zenka
Syn Zenka
2 dni temu

Wychodzi sprawdzanie szczelności płomieniem, brak szczelności wynika tylko i wyłącznie z uszkodzonej uszczelki w zaworze butli.
Zdrowia życzę.