Wybory samorządowe 2024. Do lokalu wyborczego można przyjść z mDowodem

7 kwietnia wszyscy uprawnieni będą mogli głosować w pierwszej turze wyborów samorządowych. Jak informuje Ministerstwo Cyfryzacji swoją tożsamość można będzie potwierdzić również mDowodem.

 

W lokalu wyborczym będzie można okazać aktualny mDowód. To pełnoprawny dokument, którym potwierdzimy swoją tożsamość na terenie Polski.

– Nie potrzebujesz już plastikowego dowodu, wystarczy że weźmiesz telefon komórkowy i przy komisji wyborczej pokażesz mDowód. Pamiętaj, że skorzystasz z niego także w trybie offline, czyli bez dostępu do internetu – informuje Dariusz Standerski, sekretarz stanu w Ministerstwie Cyfryzacji.

mDowód to elektroniczny dokument tożsamości, który jest tak samo ważny, jak fizyczny dowód. Ma swoją odrębną serię, numer oraz termin ważności.

Z mDowodu może skorzystać każdy, kto ma:

  • ważny dowód osobisty,
  • profil zaufany (lub inny akceptowalny środek identyfikacji, na przykład bankowość elektroniczną),
  • smartfon z systemem operacyjnym Android w wersji 7.0. (lub nowszej) lub z systemem iOS 15 (lub wyższym).

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
14 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jan z Przasnysza
Jan z Przasnysza
21 dni temu

Ważne jest, żeby wiedzieć na kogo zagłosować. Karierowiczom mundurowym podziękujmy. Czas wziąć sprawy Przasnysza w godne ręce. Niech zwycięży uczciwość ludzi powszechnie szanowanych, poważnie myślących o naszym mieście. To ostatni dzwonek na normalne życie w Przasnyszu dla seniorów i naszych dzieci, by nie błąkały się po świecie.

Mieszkaniec
Mieszkaniec
21 dni temu

Tylko gdzie są ci uczciwi i powszechnie szanowani? Wśród kandydatów ich raczej nie widzę

Jan z Przasnysza
Jan z Przasnysza
20 dni temu
Reply to  Mieszkaniec

Ważne aby nie pchać do kieszeni tym, którzy już i tak dużo mają. Postawić na ludzi honorowych (nie mylić z honorem np. wojskowym, bo taki nie istnieje). Myślę, że Pan W. kandydat na burmistrz jest odpowiednim kandydatem na ten urząd. Osobiście nie znam tego Pana, ale go bacznie obserwuję w przestrzeni publiczne i stąd moja opinia. Może podnieść Przasnysz z kolan.

Mieszkaniec
Mieszkaniec
20 dni temu

Kto ma w kieszeni dużo a kto mało to nikt oprócz danego kandydata nie wie. Uważam, że obecny Burmistrz mimo wielu potknięć gwarantuje względny spokój i umiar. Pan W jest wykształconym człowiekiem ale czy nie będzie przypadkiem manipulowany przez Juhasa? Trochę się tego obawiam.

Jerzy
Jerzy
20 dni temu
Reply to  Mieszkaniec

Nie chodzi o spokój i umiar, ale o warunki do godnego życia w tym mieście. Obecny burmistrz, jak sam twierdzisz, postawił na spokój i umiar czyli coś nie tak. Musi jeszcze się sporo nauczyć, choć jak wiemy zdobył sporo certyfikatów w różnych branżach, więc nie będzie miał problemu ze znalezieniem zatrudnienia.

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
21 dni temu

Niech każdy głosuje zgodnie ze swoim sumieniem i rozumem.

A poza tym to kogo by się nie wybrało, to ciężko spodziewać się jakiegoś przełomu. Reformy podatkowe okroiły dochody samorządów. Jedyna szansa na jakieś inwestycje to kasa z KPO. Nie wiem, czy my będziemy aplikować o kasę na jakieś sensowne projekty, taki Ciechanów coś tam wymyślił.

Realna perspektywa jes taka, że za 30 lat będziemy miasteczkiem emerytów…

Jan z Przasnysza
Jan z Przasnysza
20 dni temu

„Niech każdy głosuje zgodnie ze swoim sumieniem i rozumem”. Ufam, że wyborcy je mają.

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
20 dni temu

Ryzykowna teza…

Edek
Edek
20 dni temu

Skalmar bedzie spłacać mdk i podniesie za wszystko opłaty np. za śmieci , daje sobie rękę uciąć

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
20 dni temu
Reply to  Edek

Z czegoś spłacić musi. Cudów nie ma. Ale chyba lepiej jak się każdy dorzuci do remontu MDK niż mają kasę na jakieś bzdury wydawać.

Olek
Olek
20 dni temu

Każdy dorzuci ? Na MDK to akurat kasę było można pozyskać! I właśnie dlatego osoby, które znają temat krytykują nie samo powstanie nowego MDK tylko sposób w jaki to zrobiono! A zrobiono tak, że zadłużono miasto. Ludzie wypisują że byli jacyś przeciwnicy. Byli przeciwnicy zadłużania!

Jan
Jan
20 dni temu

Karierowiczów i całych klanów pchających się u nas dostatek. Jednemu mało, drugiemu mało to jeszcze żonę trzeba wcisnąć. Żenada.

Krzysztof
Krzysztof
20 dni temu
Reply to  Jan

Słuszna uwaga. Na plakacie pani Bieńkowskiej, żony pana Bieńkowskiego widnieje hasło ” Teraz moja kolej”, odpowiem na nie tak; CHYBA SIĘ PANI WYDAJE. Ludzie mają tupet.

czosnkowski_300_pomnikow_Out
czosnkowski_300_pomnikow_Out
20 dni temu

Swieta prawda i madre slowa
youtu.be/WOg_6bKeOIA?feature=shared&t=399

6:39 min. posel Jakubiak-Warszawiak twierdzi , za peo rzekomo zniknelo 300 pomnikow meczenstwa narodu polskiego w Warszawie .200tysiecy Polakow zamordowanych przez Niemcow.