Wybór darmowego konta nie musi być trudny

Dzisiaj liczą się wszystkie dostępne sposoby na oszczędzanie pieniędzy. W dobie szalejącej inflacji i stale rosnących kosztów życia największą popularnością cieszą się usługi o ograniczonych kosztach lub, a może przede wszystkim te całkowicie bezpłatne. Nie inaczej ma się sytuacja korzystania z konta bankowego.Trudno sobie wyobrazić normalne funkcjonowanie bez dostępu do konta osobistego. Jednak prowizje i opłaty, które wiele banków pobiera za prowadzenie kont, mogą zniechęcać pewne grupy odbiorców. Na szczęście, wciąż można korzystać darmowych kont osobistych. Dzięki nim mamy stały dostęp do swoich finansów, nie narażając się na dodatkowe koszty. Przyjrzyjmy się zatem w jaki sposób najlepiej jest wybrać darmowe konto osobiste i jakie cechy powinno posiadać takie konto.

 

Darmowe konto osobiste, czyli jakie?

Darmowe konto osobiste to przede wszystkim takie, które nie generuje kosztów związanych z jego prowadzeniem, korzystaniem z karty i bankomatów. Ponadto, powinno być także możliwe do założenia zdalnie, w trosce o wygodę i komfort klienta.

Jednak darmowe konto wcale nie musi oznaczać, że jest całkowicie pozbawione korzyści dla użytkownika. W końcu każdy bank do sprawnego funkcjonowania potrzebuje grona klientów, którzy będą korzystać z jego usług. Ważne więc, aby chcąc zachęcić odbiorców do założenia nowego rachunku, bank mógł zaoferować także profity dla swoich odbiorców.

W celu zachęcenia do założenia darmowego konta wiele banków stosuje tak zwaną promocję powitalną, czyli jednorazową kwotę nagrody za założenie konta lub dokonanie pierwszej transakcji. Przy wyborze rachunku osobistego warto także sprawdzić dostępne w banku oferty związane z oszczędzaniem. Konto osobiste to nie tylko łatwy dostęp do przelewów i płatności online, ale także możliwość gromadzenia środków celowych oraz dostęp do innych funkcjonalności, takich jak lokaty terminowe lub konta oszczędnościowe. Dzięki temu nasze pieniądze nie będą traciły na wartości, a budowały nowy kapitał.

Najważniejsze informacje o kontach znaleźć możemy na rankingkont.pl.

 

Czy darmowe naprawdę znaczy darmowe?

Darmowe konto osobiste to przede wszystkim takie, za którego prowadzenie nie są pobierane stałe miesięczne opłaty. Dlaczego zatem bankom opłaca się oferować darmowe prowadzenie rachunku? Banki, poza obrotem gotówką, zarabiają na prowadzeniu kont także w inny sposób. Dla przykładu można wskazać prowizje za konkretne transakcje. Zazwyczaj jednak można tych opłat skutecznie uniknąć, spełniając zastrzeżone umową kryteria. Wybierając darmowe konto, warto zapoznać się ze szczegółową tabelą opłat, aby w czasie korzystania z konta nie okazało się, że jednak za nasze darmowe konto pobierane są dodatkowe opłaty.

Szczególnym przypadkiem są tzw. „bezwarunkowo darmowe konta bankowe”, za które nie zapłacimy żadnych opłat, bez konieczności spełniania warunków aktywności. Na stronie https://rankingkont.pl/darmowe-konta-bankowe-ranking/ możemy sprawdzić oferty wielu banków i je porównać, otrzymując jasny obraz tego, czy interesujące nas konto faktycznie będzie najlepszym, skutecznie darmowym wyborem.

Konto z dostępem on-line, a w szczególności takie, które nie generuje kosztów i możliwe jest do założenia w ciągu kilku minut, bez konieczności wychodzenia z domu, pozwala na stałą kontrolę naszych wydatków, dokonywanie płatności w dowolnej chwili oraz zakupy w internecie? Tak, jest to jak najbardziej możliwe!

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments